Windykacja należności B2B, czyli buisness to buisness

0
341

W ostatnich latach klienci z sektora B2B stosują windykację znacznie częściej, niż miało to miejsce chociażby dekadę temu. Wynika to między innymi z faktu, że wzrosła świadomość przedsiębiorców. Obecnie, chcąc ratować własne biznesy, śmielej podejmują oni zdecydowane kroki. Windykacja należności pozwala uporać się z dłużnikiem, a tym samym ochronić firmę przed niewypłacalnością. Jeżeli rozważasz działania windykacyjne wobec innego przedsiębiorstwa, ten artykuł powinien Cię zainteresować.

 

Odzyskiwanie należności od firm odbywa się na koszt dłużnika

Zlecając przeprowadzenie działań windykacyjnych nie musisz obawiać się, że usługa będzie Cię dużo kosztować. Bez względu na to, czy sprawa zakończy się już na etapie polubownym, trafi do sądu bądź będzie wymagała ingerencji komornika, kosztami windykacji zostanie obciążony dłużnik. Zapłaci on za wszelkie czynności, wykonywane w Twoim imieniu przez kancelarię windykacyjną. Dotyczy to zarówno postępowań związanych z egzekwowaniem długów B2B, jak też od osób prywatnych.

Jako właściciel firmy, która nie otrzymała zapłaty za wykonaną usługę albo dostarczony towar, masz prawo zlecić windykację na podstawie nieuregulowanej faktury. W AIF Kancelarii windykacja należności B2B przebiega sprawnie i w większości przypadków skutkuje uznaniem długu względem wierzyciela. Zamknięcie sprawy na etapie polubownym to najlepsze, co może spotkać osobę, decydującą się na windykację. Gdy dłużnik spisze oświadczenie o uznaniu długu (nazywane również deklaracją spłaty zadłużenia), ściągnięcie od niego należności pozostanie czystą formalnością.

Nie zwlekaj z windykacją B2B. Konsekwencja gwarancją szybkiej spłaty

Zdarza się, że przedsiębiorcy długo zwlekają z walką o swoje pieniądze. Brak dobrej orientacji w sprawach finansowych firmy bywa katastrofalny w skutkach. Nie wszczynając czynności windykacyjnych odpowiednio wcześnie, działa się na szkodę własnego biznesu. W związku z tym tak ważne jest, by sprawy windykacyjne powierzyć profesjonalnej kancelarii prawnej. Przykładem firmy, która świadczy usługi związane z odzyskiwaniem długów od przedsiębiorstw, jest AIF Kancelaria. Zatrudnieni w niej prawnicy posiadają wieloletnie doświadczenie w opracowywaniu i wdrażaniu efektywnych strategii windykacyjnych. Twój dłużnik odmawia płacenia? Najwyższa pora zweryfikować jego kondycję finansową i odzyskać całą należność! Dysponując wsparciem prawników zajmujących się windykacją B2B, skutecznie uchronisz swój biznes przed upadkiem.

-/ Materiał partnera /-AW

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here