Wilk potrącony pomiędzy Gryfowem Śląskim a Lwówkiem Śląskim

23
5375
zdjęcie nadesłąne przez czytelników - dziękujemy!

Ciało martwego wilka leżało w przydrożnym rowie przy drodze wojewódzkiej 364 pomiędzy Lwówkiem Śląskim a Gryfowem Śląskim. Sprawą zajęły się odpowiednie służby.

 

 

Od kilku lat nie jest już tajemnicą, iż w naszym regionie występują wilki. Zwierzęta te widywane były na terenie gminy Lwówek Śląski, Wleń, Mirsk, Świeradów- Zdrój, czy Bolesławiec. Wprawdzie starają się one nie rzucać w oczy, nie wchodzić ludziom w drogę, ale jest to coraz trudniejsze.

Wilki niejednokrotnie uchwycone były przez fotopułapki, mieszkańcy dostrzegali je na polach, czy przy drogach, zwierzęta zostawiły także krwawe ślady swojej obecności.

 

W lutym 2019 roku redakcja Lwówecki.info pisała o zagryzionych na terenie sołectwa Dłużec czterech alpakach. Winę przypisywano właśnie wilkom. Rok później to najprawdopodobniej wilki ucztowały przy leśnej drodze pomiędzy Radłówką a Niwnicami. Natomiast w maju 2021 roku wilki zagryzły 6 owiec na terenie Marczowa koło Wlenia, a kilka dni wcześniej zostały uwiecznione na pobliskich polach.

 

 

Dziś kolejny przykład, iż wilki są wśród nas. Niestety, tym razem martwego wilka zauważono przy drodze wojewódzkiej pomiędzy gminami Lwówek Śląski a Gryfów Śląski, na wysokości sołectwa Ubocze. Wilk został potrącony przez samochód. Martwe zwierzę leżało w przydrożnym rowie.

O zdarzeniu poinformowano Nadleśnictwo w Lwówku Śląskim, Powiatowego Lekarza Weterynarii i Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska oraz Zarząd Dróg Powiatowych w Lwówku Śląskim.

zdjęcie nadesłąne przez czytelników – dziękujemy!

23 KOMENTARZE

  1. haha ja widywałem wilki jak w wlodzicach pogłębiali rzekę bóbr kupe lat temu wylazłem z auta i na wprost mnie stal jak opowiadałem to gadali ze nie ma u nas wilkow

  2. W Radoniowie, w samym centrum, przy przystanku na Lubomierz, od dwóch tygodni leży martwa sarna która tez została zabita przez samochód. Sprawa zgłaszana kilka razy do straży miejskiej w Lubomierzu z prośbą o usunięcie martwego zwierzęcia, zwłaszcza że na przystanku na autobus czekają głównie dzieci, które czy chcą czy nie oglądają stopniowy rozkład sarny. Strażnik miejski podczas kilku rozmów telefonicznych zapewniał że zostanie ona usunięta, niestety leży do tej pory. Nikogo to nie interesuje. Może gdyby zgłosić że to wilk? Ktoś by się w końcu ruszył?

  3. Wilki? Przecież każdy mówił, gdzie tam tu wilków nie ma. Więc po co się sprzeczać? , przecież od razu widać że to przerośnięta jaszczurka jest.

    …. jprd ludzie…

    Pominę już komentowanie Olafo podobnyc chrześcijan, pewnie biegających co niedzielę do kościoła tylko po to żeby sąsiedzi odhaczyli jego obecność podczas mszy, i nie obrobili mu w zamian dupy w najbliższych dniach na osiedlu… bo zablokują wtedy pewnie mój komentarz.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here