Wieża widokowa na górze Młynica w Świeradowie- Zdroju już otwarta

1
6006

To dobra wiadomość nie tylko dla mieszkańców uzdrowiska, ale przede wszystkim dla turystów, którzy maja do dyspozycji kolejną atrakcję.

 

Jak informowała już redakcja Lwówecki.info wieża widokowa o konstrukcji stalowej z dwoma podestami obserwacyjnymi zlokalizowana jest na górze Młynica w Świeradowie- Zdroju, w pobliżu gondoli. Wyposażona jest w panele informacyjne, lunety obserwacyjne, kamery panoramiczne oraz kamerę do obserwacji widnokręgu. Wieża ma wysokość 24,95 metrów a wraz z odgromem 33,80 m.

Prace projektowe rozpoczęto w 2014 roku. Jednak dopiero w maju bieżącego roku ogłoszono przetarg a w czerwcu wyłoniono wykonawcę. Ten wkrótce przystąpił do robót. Koszt realizowanej przez miasto inwestycji po przetargu wyniósł 1.458.288 złotych.

Dziś obiekt jest już dostępny dla turystów o czym poinformował nas Pan Mateusz Szumlas Radny Miasta Świeradów- Zdrój. Oficjalne otwarcie z udziałem władz miasta – burmistrza i radnych miało miejsce, w środowe popołudnie 29 grudnia.

Warto dodać, iż wieża na górze Młynica jest kolejną wieżą widokową dostępną w Świeradowie- Zdroju. Kilak lat temu oddano wieżę na Czerniawskiej Kopie, a w bieżącym roku wieżę Sky Walk.

1 KOMENTARZ

  1. Super!!! Polecam. Mimo słabej aury fajne widoki na pasma Gór Izerskich w kierunku Szklarskiej Poręby, panoramę Świeradowa oraz całej okolicy Pobiedna, Mirsk, Gryfów Śląski. Przy ładnieszej pogodzie i widoczności z pewnością będzie jeszcze ciekawiej.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here