Wielka woda przeszła przez wieś. W domu było jej półtora metra

4
3642

Trwa wielkie sprzątanie po nawałnicy, jaka przeszła dziś w nocy nad regionem. Wody w domu było półtora metra mówi nam jeden z mieszkańców.

 

Wystarczyła chwila, kilkadziesiąt minut silnego deszczu, żeby płynąca z pól woda przestała mieścić się w korycie leniwego na co dzień potoku. Nurt wystąpił z brzegów. Porywał wszystko, co napotkał na swojej drodze. A każdą rzecz, która chciała mu się przeciwstawić niszczył.

Dopiero rano, jak wzeszło słońce mieszkańcy sołectwa Nielestno w gminie Wleń zobaczyli ogrom zniszczeń poczyniony przez nawałnicę. We wsi trwa wielkie sprzątanie. Z domów i piwnic wypompowywana jest woda, sprzątane błoto, suszone na słońcu meble, …

Piękne ogrody zmieniły się w pobojowisko. Fala powodziowa nie oszczędziła samochodów, garaży, a co najgorsze, to nie oszczędziła mieszkań. Woda siłą wdzierała się do domów. Jak przyznaje jeden z mieszkańców u niego wody było ok. półtora metra.

Pani Katarzynę Kotołowska Przewodnicząca Rady, a zarazem radna z Nielestna przyznaje, iż dopiero jutro szacowane będą straty i wówczas będzie można mówić o ewentualnej akcji pomocy.

– Chciałbym bardzo serdecznie podziękować dwóm strażakom z OSP Wleń, druhowi Jarkowi Szwabowiczowi i Mateuszowi Cebuli, za ich trud i poświęcenie w ratowaniu naszego dobytku. – dziękuje mieszkaniec Nielestna Marcin Kiezik.

Zdjęcie nadesłane przez Panią Kotołowską – dziękujemy!

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here