KAS przechwyciła nielegalny tytoń o wartości 304 tys. zł

0
844

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zabezpieczyli 336 kg tytoniu do palenia bez znaków akcyzy. Nielegalny towar ukryty był w przesyłkach kurierskich oraz w samochodzie osobowym. Nielegalna działalność mogłaby narazić budżet państwa na straty w wysokości 304 tys. zł.

 

 

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej prowadząc rutynowe kontrole w Sieniawce, Jeleniej Górze, Legnicy i Szymanowie, wykryli łącznie 336 kg nielegalnego tytoniu.

W okolicach Zgorzelca wytypowano do kontroli samochód osobowy, w którym podczas przeszukania odkryto 230 kg nielegalnego suszu tytoniowego o wartości ponad 174 tys. zł.
Kierowca pojazdu, obywatel Polski nie miał żadnych dokumentów potwierdzających legalność towaru.

106 kg nielegalnego tytoniu do palenia znaleźli funkcjonariusze podczas kontroli w sortowniach firm kurierskich. Szacunkowa wartość rynkowa tej kontrabandy sięga 130 tys. zł.

 

 

Funkcjonariuszy wspierały psy służbowe wyszkolone do walki z nielegalnymi wyrobami tytoniowymi.

Tytoń został zabezpieczony do postępowań karnych skarbowych. Sprawy prowadzi Dolnośląski Urząd Celno-Skarbowy we Wrocławiu.

Przypominamy

KAS w trosce o zdrowie i życie przypomina, że wyroby, które pochodzą z nielegalnej produkcji, nie tylko nie spełniają norm jakościowych, lecz także w swoim składzie mogą zawierać toksyczne substancje. KAS wspiera uczciwych przedsiębiorców, dba o prawa twórców i chroni konsumentów. Kupując „podróbki” wspieramy działalność grup przestępczych oraz nieuczciwą konkurencję. Przyczyniamy się także do likwidacji legalnych miejsc pracy.

-/Dolnośląska KAS-/


NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here