Wiadomo już ile będzie kosztowała budowa parkingu przy Słowackiego

13
1312

Jeszcze w tym roku znajdujący się naprzeciwko szpitala w Lwówku Śląskim skwer zostanie przekształcony w parking na 39 aut.

 

O przekształceniu skweru na parking w mieście mówiło się od dawna. Kierowcy narzekają na brak miejsc postojowych i coraz częściej pozostawiają auta w miejsca do tego nieprzeznaczonych. Alternatywą ma być przekształcenie na parking zielonego skweru vis a vis lwóweckiego szpitala. Miesiąc temu ogłoszony został przetarg, którego przedmiotem była budowa w tym miejscu parkingu z drogami manewrowymi o szerokości 5,00 m na całej długości wyposażonymi w cztery prostopadłe zatoki postojowe szerokości 5,00 m. W ten sposób w centrum miasta ma powstać 39 stanowisk postojowych, w tym dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych.

Nawierzchnię dróg manewrowych i zatok postojowych zaprojektowano z betonowej kostki brukowej. Wszystkie elementy nowego zagospodarowania służące pieszym, w tym przejścia dla pieszych, dojścia do budynków wielorodzinnych oraz użyteczności publicznej mają być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zgodnie z informacją w ogłoszeniu o przetargu prace mają zakończyć się do końca listopada.

Wczoraj wybrana została oferta. Prace mają kosztować 364.686,17 brutto


W centrum Lwówka Śląskiego powstanie duży parking

13 KOMENTARZE

  1. W mieście się robi, a o wioski już nikt nie dba. Wstąpiliśmy do Unii Europejskiej, a na wioskach dalej brak kanalizacji. A przecież pieniądze z Unii są na takie inwestycje. Chyba ludzie z wioski będą wiedzieć na kogo teraz głosować. Widzą ile się robi na wioskach, nic.

  2. Irena – jaki park??!
    Tam był asfaltowy plac z boiskiem, a na drugiej połowie żwir i jakaś jedna huśtawka.
    Dookoła niedobitki trawy która tam zbytnio rosnąć nie chciała.
    Pod tym wszystkim pewnie tony gruzu, bo jak komuszki budowały bloki to im się nawet gruzów po kamienicach porządnie sprzątnąć nie chciało

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here