Konsekwencje wjazdu ciężarówki na uszkodzony most

12
2130

To nie pierwszy taki przypadkach, kiedy kierowca ciężarówki łamie przepisy ruchu drogowego i wjeżdża na uszkodzony most w Pławnej.

Uszkodzony most

Po ulewach, jakie w lipcu przeszły nad Pławną, kiedy to małe potoki nie były w stanie przejąć całej wody i ta wystąpiła z brzegów niszcząc wszystko na swojej drodze, doszło do podmycia i uszkodzenia mostu na drodze powiatowej Pławna – Milęcice – Lubomierz. Jego spora część wpadła do koryta strumienia. To spowodowało zamknięcie mostu i wytyczenie objazdów z Lubomierza przez Wojciechów i Golejów. Spory kłopot dla turystów, jeszcze większy dla dostawców, jednak największy dla samych mieszkańców.

Warunkowy przejazd

Zarząd Dróg Powiatowych po zasięgnięciu opinii ekspertów zdecydował się tworzyć dla ruchu część mostu, która pozostała. Jest to otwarcie warunkowe i przez most mogą przejeżdżać pojazdy do 3,5 tony. Tak się jednak nie dzieje.

Konsekwencje dla kierowcy

Redakcja Lwówecki.info niejednokrotnie pokazywała już zdjęcia ciężarówek, które udało się mieszkańcom uwiecznić na uszkodzonym moście. Dziś otrzymaliśmy kolejny materiał dokumentujący złamanie przepisów. Jak wiemy nagranie wideo z przejazdu ciężarówki uszkodzonym mostem trafiło już na policję. Ta może nałożyć mandat karny do 500 złotych lub skierować sprawę do sądu. Mundurowi wspominają także, iż w takim przypadku również zarządza drogi może nałożyć karę administracyjną.

Konsekwencje dla mieszkańców

Jednak to mieszkańcy mogą ponieść najdotkliwsze konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania kierowców ciężarówek. Efektem nadwyrężenia może być jego całkowite zamknięcie i konieczność wznowienia objazdów.

12 KOMENTARZE

  1. Tak naprawdę to projektu mostu nie trzeba, dobry fachowiec z głową betoniarka,kruszywo,cement itd. Ten most już dawno by był zrobiony, stwarzacie problem tak jakbyście mieli najszerszą rzekę w Europie

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here