W centrum Lwówka Śląskiego powstanie duży parking

14
3154

Wkrótce zniknie skwer naprzeciwko szpitala powiatowego w Lwówku Śląskim, a w jego miejsce powstanie 39 stanowisk parkingowych.

 

Na stronie magistratu zawisł przetarg, którego przedmiotem jest zmiana przeznaczenia działki vis a vis lwóweckiego szpitala, na której obecnie jest zielony skwer i budowa w tym miejscu parkingu z drogami manewrowymi o szerokości 5,00 m na całej długości wyposażonymi w cztery prostopadłe zatoki postojowe szerokości 5,00 m. W ten sposób w centrum miasta ma powstać 39 stanowisk postojowych, w tym dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych.

Nawierzchnię dróg manewrowych i zatok postojowych zaprojektowano z betonowej kostki brukowej. Wszystkie elementy nowego zagospodarowania służące pieszym, w tym przejścia dla pieszych, dojścia do budynków wielorodzinnych oraz użyteczności publicznej mają być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Teren ma zostać oświetlony, Zabudowa oświetlenia ma się składać z 5 słupów stalowych o wysokości 10 m, z wysięgnikami dwuramiennymi o długości 1,00 m oraz oprawami LED o mocy 108 W.

Prace mają zakończyć się do końca listopada.


https://lwowecki.info/wiadomo-juz-ile-bedzie-kosztowala-budowa-parkingu-przy-slowackiego/

14 KOMENTARZE

 1. Widząc ostatnie trendy przebudowy dróg we Lwówku obstawiam zwężenie tej ulicy i puszczenie ruchu w dwóch kierunkach. Nie wiem kto projektuje te wasze ulice, ale czasem żal patrzeć, a jeszcze gorzej jechać. Jak zamkniecie rynek (jeśli nadal są takie plany) to i tak ilość miejsc parkingowych w centrum się nie zmieni, bo parking, który jest pod Rycerską i “dużą” księgarnią po prostu wepchniecie w skwer między szpitalem a tym blokiem.

 2. Ludziom pod oknami budujecie parking? Większość mieszkańców tamtej okolicy to starsi ludzie potrzebują ciszy a nie ciaglego ruchu i hałasu. Ktoś wogole spytał ich o zdanie?

 3. Chcą zrobić parking na 39 samochodów. Teraz tam jest około 10 miejsc parkingowych, więc jak zrobią parking to przybędzie 29 miejsc. Jak zamkną ulicę między Rycerską a Krukiem, to już tylko około 21 przybędzie. Żeby zamknąć tą ulicę to muszą gdzieś ruch puścić, więc pewnie będą chcieli trochę poszerzyć ulicę za Krukiem, postawią zakaz zatrzymywania po obu stronach i puszczą ruch w dwóch kierunkach. Wtedy po wybudowaniu parkingu, w mieście przybędzie około 10 nowych miejsc parkingowych.

 4. Ludzie wam to się nigdy nie dochodzi jak coś się robi to wieczne niezadowolenie ale jak teraz ludzie stają w mieście to też ktoś może powiedzieć że parkują komuś pod oknami dla mnie ważne że ciągle coś się robi we Lwówku a jak komuś się nie podoba to wyprowadzić się że Lwówka i koniec

 5. Sam pomysł myślę, ze jest ok. Może zanim powstanie tam parking to posadzić jakieś drzewka w około. Ludzie przynajmniej nie będą mieli tyle smrodu spalinowego pod oknami.

 6. Jest od lat obleśne podwórko i mieszkańcy bloku nie dbali o te miejsce. Będzie parking i świetnie bo w centrum miasta i będzie gdzie zaparkować i będzie ładniej niż teraz jakiś asfaltowy plac i stare chodniki.

 7. Pomiędzy szpitalem a starostwem również można by zrobić parking. W tej chwili jest tam w sumie nie wiadomo co, bo ani to park ani to skwer. Myślę, że petenci przyjeżdżający do starostwa byliby zadowoleni jak również zadowoleni byliby wszyscy kierowcy próbujący obecnie przecisnąć się ulicą Kościelną.

 8. Oglądałem projekt i moim zdaniem jest całkiem spoko.I tak to obskurne podwórko tylko szpeci.Głownie to i tak będą tam parkować mieszkańcy okolicznych bloków i ludzie ze szpitala.
  Ale może będzie porządek z samochodami na tej ulicy i łatwiej będzie przejechać i przejść koło szpitala.
  Warto też przejrzeć kilka podwórek w centrum bo jeszcze kilka miejsc parkingowych można wcisnąć.

  Samochodów coraz więcej.

 9. Super,pod oknami wybudować parking, z mieszkańcami bloku nikt nie konsultował, a gdzie dzieci mają bawić na drodze przy bloku czy parkingu? Maja skwer koło starostwa ,na Malinowskiego są też duże podwórka, a mieszkańcy o plac zabaw dbali tylko młodzież nie mająca gdzie się podziac robiła spotkania na podwórku i zniszczyli plac zabaw

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here