Wiemy już, co z remontem drogi Lubomierz – Radoniów

3
1427

Starosta Lwówecki w porozumieniu z Burmistrzem Lubomierz podjął decyzję w sprawie remontu drogi powiatowej.

 

W marcu br. Zarząd Dróg Powiatowych w Lwówku Śląskim ogłosił przetarg na remontem drogi powiatowej nr 2511D Lubomierz – Radoniów. Wcześniej władze Powiatu pozyskały nieco ponad 2 milionów złotych dofinansowania do tej planowanej od dawna inwestycji. To dofinansowanie pochodziło z funduszu rozwoju dróg. Pozostała część zgodnie z zawartymi przez Starostę i Burmistrzów gmin powiatu lwóweckiego porozumieniami miała być dzielona po połowie pomiędzy Powiat a Gminę, na terenie której wykonywana jest inwestycja.

Władze Powiatu na podstawie kosztorysu szacowały, iż remont tej drogi uda się zrealizować za 3.285.519 zł. Tyle właśnie środków na realizację zadania zabezpieczyły. Przetarg cieszył się sporym zainteresowaniem. Swoje oferty złożyło w nim pięć firm. Te za realizację zadania zgodnie ze specyfikacją zażądały kwoty od 4.280.812,15 zł do 5.050.229,94 zł. Tak wiec najniższa oferta o milion złotych przekraczała szacunki i zabezpieczone w budżetach środki. Inwestycja stanęła pod znakiem zapytania.

Jednak staraniami Zarządu Powiatu Lwóweckiego i Burmistrza Gminy Lubomierz udało się wygospodarować brakujące środki. – Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z Burmistrzem Lubomierza – przyznaje Starosta Daniel Koko.

Dziś już wiemy, że umowa z wykonawcą lubańską firmą Usługi Remontowo-Budowlane i Transport Józef Michalik remont drogi Lubomierz – Radoniów została już podpisana. Wkrótce powinny ruszyć pierwsze prace. Kierowcy w najbliższych miesiącach muszą się liczyć z utrudnieniami, jednak po zakończeniu prac jazda tym odcinkiem drogi powiatowej powinna być czystą przyjemnością.

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here