Weekend ciepły. Od poniedziałku zmiana pogody. Możliwy nawet śnieg

0
1074

W nadchodzący weekend czeka nas postępujące ocieplenie. Początek weekendu pogodny, w sobotę możliwe będą słabe, przelotne opady deszczu, natomiast w niedzielę, głównie na zachodzie i północy kraju, opadom deszczu towarzyszyć będą burze. Największa zmiana pogody czeka nas jednak na początku przyszłego tygodnia – z dzisiejszych prognoz wynika, że czekają nas zmiany.

 

Zmiana ta związana będzie z dynamicznym napływem powietrza arktycznego. Doprowadzi to do wystąpienia bardzo dużej różnicy w temperaturze powietrza. W poniedziałek w północnej i północne-zachodniej Polsce spodziewać się możemy miejscami ledwie 8°C, natomiast na południowym wschodzie temperatura zbliży się do 25°C! Dodatkowo, w strefie frontu rozdzielającego bardzo różniące się masy powietrza, wystąpić mogą intensywne opady.

Z dzisiejszych prognoz wynika, że największych opadów należy spodziewać się w poniedziałek w pasie od południowego zachodu, przez centrum, po północy wschód.

Co więcej: tutaj wystąpiłyby warunki, by opady deszczu przechodziły w opady deszczu ze śniegiem, a miejscami, zwłaszcza w obszarach wyżej wyniesionych nad poziom morza, intensywne opady śniegu!

Strefa ta powoli przemieszczałaby się na południowy wschód, przynosząc ochłodzenia w kolejnych dniach już na całym obszarze Polski.

Prognoza pogody na weekend 9-10 maja dla województwa dolnośląskiego

Zachmurzenie umiarkowane, przejściowo duże. Na Przedgórzu Sudeckim po południu przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 19°C do 22°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i wschodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) miejscami opady deszczu. Temperatura od 3°C do 6°C. Wiatr umiarkowany, z kierunków zmieniających się.

Wrocław – 21°C, Jelenia Góra – 20°C, Legnica – 21°C

Niedziela (10 maja)

Zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu wzrastające do dużego i przelotne opady deszczu, miejscami burze. Temperatura maksymalna od 20°C do 22°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) po południu przelotne opady deszczu, miejscami burze. Temperatura od 6°C do 8°C, po południu obniżająca się do 2°C. Wiatr dość silny i silny, południowo-zachodni.

Wrocław – 22°C, Jelenia Góra – 20°C, Legnica – 22°C

 

-/ IMGW-PIB Biuro Prasowe /-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here