Przygotuj się do sezonu rowerowego

0
254

Piękna wiosenna aura sprawiła, że na terenie miasta i powiatu możemy spotkać wielu rowerzystów. Pamiętajmy jednak o tym, aby odpowiednio przygotować swój pojazd do sezonu. Zadbajmy o jego odpowiednie i zgodne z przepisami wyposażenie. Sezon rowerowy to także sezon dla złodziei. Chrońmy swoje mienie stosując odpowiednie zabezpieczenia.

Wraz z nadejściem wiosny na ulicach powiatu złotoryjskiego możemy zaobserwować wielu rowerzystów. Na osiedlach pojawili się już najmłodsi miłośnicy tzw. dwóch kółek a mieszkańcy jeżdżą na rowerowe wycieczki. Przypominamy, że największy wpływ na bezpieczeństwo rowerzysty ma jego dobra widoczność. Dlatego zalecamy aby stosować nie tylko obowiązkowe oświetlenie roweru wymagane przepisami, ale również używać elementy odblaskowe zamontowane na rowerze czy kamizelki, które zwiększą naszą widoczność i poprawią bezpieczeństwo.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy rower, którym poruszamy się po zmroku, obowiązkowo ma posiadać co najmniej dwa światła: z przodu białe lub żółte, a z tyłu czerwone (mogą być migające). Za dnia światła migające możemy zdemontować ale wtedy z tyłu roweru powinno znaleźć się czerwone światło odblaskowe. Z przodu również możemy je zamontować, ale musi być w kolorze białym. Takie światło powinno być widoczne z odległości ok. 150 m.

Pamiętajmy również o ty, że sezon rowerowy to doskonała okazja dla złodziei. Co zrobić aby zminimalizować ryzyko kradzieży naszego roweru:

– Każdorazowo zabezpieczaj swój rower stosując zabezpieczenia mocujące go do stałych elementów, np. przed sklepem lub domem.
– Zabieraj ze sobą takie elementy jak liczniki, saszetki, czy kaski rowerowe.
– Oznakuj swój rower w Krajowym Rejestrze rowerowym lub w trakcie policyjnej akcji.

st. sierż. Dominika Kwakszys, KPP w Złotoryi

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here