Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy. Miał ponad 2,3 promila

1
1325
zdjęcie poglądowe

Czujnością i odpowiedzialnością wykazali się mieszkańcy Gryfowa Śląskiego, którzy nie pozostali obojętni na sygnały świadczące o tym, że kierowca pojazdu, za którym jechali może być pod wpływem alkoholu. Ich podejrzenia okazały się słuszne, co na miejscu potwierdzili policjanci lwóweckiej drogówki.

 

 

Nietrzeźwi kierowcy są sporym zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drogach. Aby eliminować takie zagrożenia potrzebna jest zdecydowana reakcja i brak przyzwolenia na dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy.

Właśnie tak zachowali się 18 września br. mieszkańcy Gryfowa Śląskiego, którzy jadąc od strony Lubania zwrócili uwagę na poprzedzający ich pojazd. Styl jazdy kierującego VW wskazywał, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu. Świadkowie zjechali za wskazanym pojazdem na stację benzynową. Po otwarciu drzwi samochodu od kierującego wyczuwalna była silna woń alkoholu. Mężczyźni udaremnili mu dalszą jazdę i wezwali na miejsce Policję.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze przeprowadzili badanie trzeźwości, które wykazało, że 39- letni obywatel Ukrainy wydmuchał ponad 2,3 promila. Ponadto ustalili, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna został zatrzymany.

Apelujemy, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Kodeks karny za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat więzienia i utratę uprawnień do kierowania nawet na 10 lat.

-/starszy sierżant Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl/-

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here