W trzy tygodnie ujawnili ponad 200 naruszeń obowiązku zasłaniania ust i nosa

10
778
zdjęcie poglądowe (fot. Policja Lwówek Śląski)

Już drugi rok walczymy z pandemią COVID-19. Zakażeń jest coraz więcej, a ludzie mimo to nie stosują się do obostrzeń. Lwóweccy policjanci nadal prowadzą działania na rzecz walki z pandemią. Każdej doby funkcjonariusze sprawdzają czy w sklepach, środkach transportu publicznego i innych obiektach użyteczności publicznej, przestrzegane są przepisy sanitarne i interweniują wobec tych osób, które lekceważą zagrożenie.

 

Od początku roku mundurowi z lwóweckiej komendy ujawnili ponad 200 naruszeń obowiązku zasłaniania ust i nosa. Dbając o bezpieczeństwo wszystkich, lwóweccy policjanci zapowiadają kolejne kontrole wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej.

Każdego dnia włączając telewizję, czy słuchając radia dowiadujemy się ile osób jest zakażonych i ile już zmarło na COVID-19. Za każdym razem informacje te szokują i przyprawiają o dreszcze. W powiecie lwóweckim na kwarantannie czy izolacji domowej jest blisko 600 osób. Ponadto mundurowi w naszym powiecie od początku roku ujawnili ponad 200 wykroczeń w związku z nieprzestrzeganiem obostrzeń. Niestety do niektórych liczby te nie przemawiają. Mimo wielu zgonów i zachorowań, a także zapowiadanych kontroli Policji i SANEPIDU, osoby te w dalszym ciągu lekceważą zagrożenie i nie zakrywają ust i nosa maseczką.

Pamiętajmy! Policjanci nie walczą z Tobą, lecz z pandemią! Stosując się do obowiązujących przepisów możemy wspólnie ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. By zatrzymać transmisję wirusa policjanci zapowiadają kontynuację działań i stanowcze reakcje na lekceważące zachowania.

sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski

10 KOMENTARZE

  1. Wszystko pięknie cacy Policja kara mandatami. Pytanie takie teraz do Policjantów jak nie są na służbie to czemu sami łamią przepisy i nie zakładają maseczki w markecie?

  2. Ta walka będzie trwać bez końca … w innych krajach traktują to jako grypę ale w Polin ma być pandemia strachu i premia z mandatów najlepszy dowód że PiS specjalnie zakłada masski do zdjęć i szybko ściąga albo w ogóle nie noszą więc sami mają gdzieś i się nie boją!a kysz

  3. Pojedź do Niemiec.Tam nikt bez maski do sklepu,stacji paliw,autobusu nie wpuści!!A lepiej.W niektórych landach trzeba mieć maskę Ffp2 , bo w zwykłej wypad .Wygladasz nosa poza poza monitor komputera że takie bzdety piszesz? A o robieniu testów w pracy czy przed wejściem do sklepów inne niż supermarkety,to już chyba nie do pomyślenia.Jedź na narty do Włoch.Bez paszportu szczepień nikt Ci biletu na wyciąg nie sprzeda.I jakie jeszcze masz argumenty??

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here