Powiat lwówecki: Sypią się mandaty za brak maseczek

6
873
fot. Policja Lwówek Śląski

Tylko podczas minionego weekendu lwóweccy policjanci przeprowadzili kilkadziesiąt kontroli sklepów wielkopowierzchniowych stacji paliw oraz środków komunikacji zbiorowej.

 

Jak informuje lwówecka policja z uwagi na wzrost dobowej liczby zakażeń koronawirusem funkcjonariusze nieustannie prowadzą kontrole związane z przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego. Mundurowi tłumaczą, iż obowiązujące przepisy sanitarne obligują osoby podróżujące komunikacją miejską, a także przebywające w sklepach, marketach, na stacjach paliw czy innych obiektach użyteczności publicznej do zasłaniania ust i nosa przy pomocy maseczki.

„Tylko podczas minionego weekendu lwóweccy policjanci przeprowadzili kilkadziesiąt kontroli sklepów wielkopowierzchniowych stacji paliw oraz środków komunikacji zbiorowej. Spośród ujawnionych naruszeń, z powodu lekceważącego stosunku do obowiązku zasłaniania ust i nosa w ponad kilkudziesięciu przypadkach funkcjonariusze wobec sprawców wykroczeń zastosowali postępowanie mandatowe.” – wyjaśnia sierż. Olga Łukaszewicz z KPP Lwówek Śląski.

Ponadto w ramach codziennych obowiązków policjanci odwiedzają również osoby, które są objęte kwarantanną i sprawdzają, czy pozostają w miejscu swojego zamieszkania.

6 KOMENTARZE

  1. Co ciekawe, w radiowozach już wirus nie atakuje i obowiązek zakrywania ust i nosa nie jest przestrzegany przez naszą jakże sumienną i zdyscyplinowaną Policję

  2. Nie przyjmować mandatów,wyrzucić te śmierdzące oplute szmatki co maja już półtora roku ,żeby czasem się nie osrać mandatem za 2 dychy jak zobaczy się smerfa. I do 3 dawki gamonie bo już 4 na horyzoncie

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here