W trzy dni zatrzymali pięciu poszukiwanych

1
996

Lwóweccy policjanci zapewniają, iż każdy, kto popełnił przestępstwo lub wykroczenie, musi się liczyć z konsekwencjami. Zatrzymanie poszukiwanych listami gończymi jest tylko kwestią czasu.

 

Osoby poszukiwane rzadko czekają na funkcjonariuszy w swoich domach. Raczej celowo ukrywają się lub zmieniają miejsca pobytu, aby utrudnić i wydłużyć wykonanie czynności karnych czy administracyjnych. Nie znaczy to, że taka osoba może czuć się bezpieczna. Jak zapewniają policjanci każdy, kto popełnił przestępstwo lub wykroczenie, musi się liczyć z konsekwencjami. Lwóweccy stróże prawa codziennie w ramach swoich obowiązków kontrolują i sprawdzają miejsca przebywania osób poszukiwanych, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu.

Zaledwie w ciągu trzech pierwszych dni bieżącego tygodnia policjanci z powiatu lwóweckiego zatrzymali 5 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości.

Jak wspomina oficer prasowa KPP w Lwówku Śląskim, sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz w poniedziałkowy poranek 27 maja br. dzielnicowi z Gryfowa Śląskiego zatrzymali osobę poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności 35 dni. 51-letni mieszkaniec lwóweckiego był poszukiwany za jazdę pod wpływem alkoholu.

Trzy godziny później dzielnicowi z terenu Wleń zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego, który był poszukiwany do odbycia kary łącznie jednego roku i 30 dni pozbawienia wolności za kradzieże z włamaniem oraz uszkodzenie mienia.

Ostatni z zatrzymanych nieświadomie sam zgłosił się do Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim, zwracając się z prośbą o pomoc w sąsiedzkim konflikcie. 62- latek po wylegitymowali na sześć miesięcy trafił do aresztu.

Przypominamy, że ukrywanie osób poszukiwanych lub pomaganie im w ucieczce wiąże się z karą pozbawienia wolności do lat 5 (art. 239 par. 1 kk).

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here