Na łysych oponach, bez zaświadczenia i badań technicznych

0
814

Brak zaświadczenia na niezarobkowe przewozy drogowego rzeczy, brak badań technicznych ciągnika siodłowego oraz liczne usterki techniczne całego zestawu to wynik kontroli inspektorów transportu drogowego z jeleniogórskiego oddziału Dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

 

27 kwietnia br. inspektorzy z jeleniogórskiego oddziału Dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego w miejscowości Jelenia Góra, na drodze krajowej nr 30, zatrzymali do kontroli samochód marki Scania wraz z naczepą marki Kempf.

Jak ustalili podczas kontroli inspektorzy, ciągnikiem siodłowym wraz z naczepą wykonywany był przejazd w ramach krajowego niezarobkowego przewozu drogowego rzeczy.

W trakcie kontroli inspektorzy ustalili, że przedsiębiorstwo wykonujące kontrolowany przewóz drogowy nie posiada wymaganego zaświadczenia na przewozy drogowe na potrzeby własne, a stan techniczny pojazdu członowego posiada liczne usterki techniczne, tj. oświetlenie zewnętrzne ciągnika siodłowego było niezgodne z warunkami technicznymi, zarówno bieżnik opon ciągnika siodłowego i naczepy był nadmiernie zużyty i uszkodzony, uszkodzone było również mocowanie zbiornika paliwa. Cięgnik siodłowy nie posiadł aktualnych badań technicznych.

Inspektorzy wydali kierowcy zakaz dalszej jazdy oraz ukarali mandatami karnymi.

Wobec przewoźnika wszczęli postępowanie administracyjne zagrożone nałożeniem kary pieniężnej.

-/Kaczmarz Mariusz, WITD Wrocław/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here