W trzy dni zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących

9
1680

Czterech nietrzeźwych kierujących w ciągu ostatnich trzech dni zatrzymali lwóweccy policjanci. Wszyscy odpowiedzą za popełnienie wykroczenia, jakim jest jazda po użyciu alkoholu. Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali również 12 dowodów rejestracyjnych.

 

W ciągu ostatnich trzech dni policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego prowadzili działania na terenie powiatu lwóweckiego ukierunkowane na zwalczanie przestępstw i wykroczeń związanych z prowadzeniem pojazdów pod wpływem alkoholu i środków odurzających.

Każdy policyjny radiowóz wyposażony jest w urządzenie do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto policjanci lwóweckiej Komendy posiadają urządzenia do wykrywania narkotyków w organizmie kierującego. Te środki, a także determinacja policjantów pozwala na eliminowanie kierujących, którzy jadąc pod wpływem alkoholu, są zagrożeniem dla siebie i pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Do pierwszego zdarzenia doszło 16 lutego br. w Nielestnie. 35- letnia kobieta kierowała osobowym Renault . Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 0,42 promila. Kobiecie zostało zatrzymane prawo jazdy.

Do drugiego zdarzenia doszło 17 lutego br. w Gierczynie, gdzie 45- letni mężczyzna kierował samochodem osobowym marki Peugeot. Podczas badania mężczyzna wydmuchał 0,32 promila. Za popełnione wykroczenie również stracił prawo jazdy.

Przypominamy, że poruszanie się rowerem pod wpływem alkoholu jest wykroczeniem. Taka osoba stanowi duże zagrożenie na drodze zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

19 lutego 2021 roku w Chmielnie funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych rowerzystów. 47- letni rowerzysta wydmuchał 2,2 promila. Niecałe 40 minut później drugi rowerzysta wydmuchał 1,1 promila.

Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze ruchu drogowego wylegitymowali 196 osób, ujawnili 128 wykroczeń, przebadali łącznie 572 kierujących oraz zatrzymali 12 dowodów rejestracyjnych.

Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przypominają, że bezpieczeństwo na drodze zależy od wszystkich uczestników ruchu.

sierż. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski

9 KOMENTARZE

  1. Niech się na okoliczne wioski przejadą na weekend to wzrośnie wykrywalność z dala od dróg wojewódzkich na powiatowe i gminne a szczególnie boczne w okolicach sklepów to będzie się działo 🙂

  2. Ani jednego? A szkoda. Od dawna we Lwówku dziki zachód: co niektórzy parkują gdzie popadnie aby bliżej było do urzędu, sklepu, kiosku, przychodni. Parkowanie bez karty parkingowej przez zdrowych albo z podrobioną kartą na miejscach dla inwalidów – to już standard.A nam pieszym trzeba lawirować między autami po chodnikach.

  3. Wszyscy się dziwią że policja pracuje, nie lepiej niech nie sprawdzają osób które tak na prawdę mają problem z alkoholem i ze sobą i śmigają, a później lament że policja nic nie robi jak ktoś w przystanek wjedzie i większa ilość ofiar …

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here