Pożar budynku mieszkalnego

0
5019

Tuż przed godziną 12 w czwartek 10 marca 2022 roku do Dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w Bystrzycy koło Wlenia .

 

Na miejsce natychmiast skierowane zostały zastępy straży pożarnej. Z wstępnych informacji wynika, że do pożaru doszło „od komina”. Jednak to ustalać będą po zakończeniu akcji gaśniczej biegli.

Na miejscu zobaczyliśmy dramatyczny widok. Ogniem ogarnięta była znaczna część dachu. Z daleka słychać było spadające dachówki.

Na chwilę obecną nie mamy informacji o poszkodowanych. Trwa akcja gaśnicza.

Po paru godzinach działania na miejscu zostały zakończone. W tych uczestniczyły 3 zastępy strażaków z JRG PSP w Lwówku Śląskim, zastęp OSP Pilchowice, dwa zastępy OSP Wleń oraz oficer operacyjny z PSP w Lwówku Śląskim.

Dobrą informacją, jest ta, że domownicy opuścili budynek tuż po zauważeniu ognia i w pożarze nie ma osób poszkodowanych. Natomiast straty są olbrzymie. Stary dom spłonął w znacznej części. Spaleniu uległ dach i poddasze, a pomieszczenia mieszkalne i ich wyposażenie zostały zalane podczas prowadzonych przez strażaków działań gaśniczych. Wstępnie straty szacuje się na kwotę 150 tysięcy złotych. Na chwilę obecną trudno jeszcze przesądzać, czy a jeżeli tak, to kiedy rodzina będzie mogła wrócić i zamieszkać w tym domu.

Galeria zdjęć: KP PSP Lwówek Śląski

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here