W terenie zabudowanym jechali 84 km/h. Zostali surowo ukarani

4
1808

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych, dlatego nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości – zwłaszcza w terenie zabudowanym. Wskazuje w komunikacie lwówecka policja, która przypomina o zmianach w przepisach prawo o ruchu drogowym i zaostrzeniu od stycznia br. kar. O tym, jak te są dotkliwe przekonało się w weekend dwóch kierowców.

 

„W miniony weekend funkcjonariusze Policji zatrzymali do kontroli 44- latka oraz 41- latka, którzy w terenie zabudowanym jechali swoimi samochodami osobowymi z prędkością 84 km/h. Za przekroczenie dozwolonej prędkości o 34 km/h, zostali ukarani mandatami w wysokości 800 złotych, a na ich konta trafiło po 8 punktów karnych.” – tłumaczy sierż. Olga Łukaszewicz, z KPP Lwówek Śląski.

Policjanci przypominają także, że lekceważenie ograniczeń prędkości to nadal w wielu przypadkach czynnik mający wpływ na tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe. Zimowa aura dodatkowo uprzykrza nam podróż i bezpieczne dotarcie do celu, dlatego bądźmy ostrożni i respektujmy ograniczenia prędkości na drodze.

4 KOMENTARZE

  1. DZIĘKUJE ZA UKARANIE TYCH GROŹNYCH PRZESTĘPCÓW.
    TERAZ MOGĘ SPAĆ SPOKOJNIE.

    PS. NIE ZAPOMINAJCIE O BANDYTERCE BEZ MASEK NA GRYFOWSKIM ORLENIE W SOBOTĘ O 1 W NOCY.

  2. Spoko to rozumiem Niech będzie jak w Niemczech przekroczysz 10 km i zdjęcie ale że jak nie wezmę okularów to stracę prawo jazdy i to jest wrzucone do tego samego worka jakbym jechał nie mając zdane prawo jazdy to jest niedopuszczlne

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here