W obronie wolności mediów

53
1626

Sprzeciwiając się bezprawiu, które stanęło u podstaw ustawy zwanej LEX TVN, przyjętej w głosowaniu Sejmu w dniu 17 grudnia 2021 roku spotykamy się w proteście w najbliższą niedzielę, 19 grudnia 2021 r. o godz. 17:00 na bolesławieckim Rynku.

 

My, obywatelki i obywatele Bolesławca wraz z całą Polską apelujemy do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy o zawetowanie ustawy zwanej LEX TVN, z dnia 11 sierpnia 2021 roku, a przyjętej w głosowaniu Sejmu w dniu 17 grudnia 2021 roku.

Ustawa o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji (druk sejmowy nr 1389) narusza nie tylko art. 54 Konstytucji RP, ale również traktaty międzynarodowe.

Była ona procedowana z naruszeniem Regulaminu Sejmu, po nielegalnej reasumpcji zarządzonej przez marszałek Elżbietę Witek oraz podczas Komisji Kultury i Środków Przekazu zwołanej w nieregulaminowym czasie.

Jej celem jest zmuszenie amerykańskiego koncernu – Discovery – do sprzedaży akcji TVN i wycofania się z inwestycji na polskim rynku medialnym.

Mówiąc wprost: to najpoważniejszy przypadek uderzenia w wolność słowa w Polsce po 1989 r. Partia rządząca i jej akolici chcą zamknąć niezależne media, bo zdają sobie sprawę, że ich najgroźniejszym przeciwnikiem jest prawda.

Od podobnego zdarzenia zaczęły się w Rosji rządy Władimira Putina. Krytykująca władze m.in. za korupcję telewizja NTV została przejęta przez państwowy koncern Gazprom w 2001 r.

czytaj: Dziś (19.12.2021r) marsz wolności w Lwówku Śląskim

Nie zgadzamy się, by Polska poszła tą samą drogą co Rosja i Węgry. Żądamy wolności, w tym gospodarczej, dla niezależnych od władzy mediów. Dlatego głośno apelujemy do Pana Prezydenta o zawetowanie ustawy!!!

VETO! WOLNE MEDIA, WOLNI LUDZIE, WOLNA POLSKA!

-/ Bolesławiecki Strajk Kobiet/-


Dziś marsz wolności w Lwówku Śląskim

53 KOMENTARZE

 1. Wszystkim Rodakom życzę zdrowych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i jak najmniej ” bezsensownego lempartowania”.
  Jutro o 17 tej zaczynamy piec świąteczne ciasteczka.
  Do siego Roku Kochani Polacy.

  • Polko Kochana,
   Jutro o 19.30 siadam do oglądania wiadomości TVP, sąsiadka mówi, że ma być o nowych faktach wypadku p. Beaty Szydło która była kiedyś premierem. Sąsiad dzisiaj po południu przysięgał, że słyszał w radiu o jakimś ochroniarzu któremu na łeb padło i co podchwycili ci z TVN, ma chodzić o jakieś sygnały dźwiękowe.
   Mam nadzieję, że wiadomości prawdę powiedzą.

  • Wolę cywilizowanych ludzi (również Amerykanów),
   Którzy szanują wolność Polaków,
   Niż pseudopolską mafię psujaka kaczyńskiego,
   która odbiera milionom Polek i Polaków,
   Naszą polską wolność !

   • Bredzisz! Co ci zabrał PIS? Żeby była jasność nie jestem ich fanem, ale opozycja jest bardziej beznadziejna. Do tego ciągle chce być od kogoś zależna. Nie czuję absolutnie, żeby mnie ktoś ograniczał, ani w prowadzeniu firmy, ani na codzień. Ba po kilku latach po za granicami uważam, że tam jest z tym gorzej. Demonstracje razganiane bezpardonowo, gaz, woda ,pały. Jak powstanie, ugrupowanie normalnych ludzi ,chętnie je poprę.

 2. Przecież to propaganda i obrona obcych interesów. Na całym świecie, państwa mogą mieć media we własnych rękach, tylko jak zwykle my na kolanach. Strajk kobiet to nowy KOD, jak wy sobie możecie spojrzeć w oczy w lustrze.

  • Świetna myśl z tymi mediami we własnych rękach. TVP już mamy, Polsat na klęcząco prosi o zgodę na podporządkowanie, tylko ten TVN został i pieprzy trzy po trzy. Wierzę w przywódcę Jarosława i prezydenta Andrzeja, oni najdalej w przyszłym roku zrobią z tym tałatajstwem porządek.
   Tak mi dopomóż…

   • I tylko polskie auta po ulicach powinny jeździć, a w aptekach tylko leki wynalezione przez polskich naukowców. Tylko żeby unia kasę dawała i nie pytała się na co wydajemy.

  • I nakazać słuchania i oglądania tylko PR i TVP.
   Za złamanie zakazu wymierzać:
   1. za audycje niemieckie od 1 do 3 lat kary pozbawienia wolności
   2. za audycje rosyjskie od 3 do 5 lat kary pozbawienia wolności
   3. za audycje amerykańskie od 5 do 7 lat pozbawienia wolności

  • Patrzę na Kaczyńskiego,na Terleckiego i tak myślę sobie jakim trzeba być bufonem,korkim,młotem aby w 40 milionowym kraju dla więcej niż połowy rodaków zrobić na święta pod choinkę taki “prezent” jak ten z wolnymi mediami. Przepraszam te słowa “młot,korki,bufon” to byłby dla nich uhonorowanie,komfortowy przywilej,satysfakcja,trzeba być typowym kaczyńskim aby tak zdenerwować w tak ważnym okresie świątecznym tak dużo rodaków. Wyobraźmy sobie drugą sytuację po nowym rozdaniu sejmu drugi podobny metaforyczny kaczyński postanowił przy pomocy drugiego metaforycznego suskiego “odkupić” z telewizji TRWAM i też tuż przed świętami 51% udziałów i zrobić wtedy w tej telewizji 49% modlitwa a 51% melodie dyskotekowe lub filmy erotyczne. Co na to powiedziałaby ta połowa rodaków co związana jest z telewizją TRWAM? Jak tak można robić w podobno jeszcze wolnym kraju? Jak tak można popierać tego małego dyktatora?Wstyd!Coś jest nie tak z tą Polską i częścią naszych rodaków. Tym sposobem przez takich metaforycznych kaczyńskich można zmienić nazwy dni tygodnia,można nazwę Polski zmienić na Polska im.Lecha Kaczyńskiego,zakazać inne religie,zakazać na domach przyczepiać anteny satelitarne.Wstyd mi za rodaków!

   • carze, pokaż mi jeden kraj w eu w którym to by media zagraniczne miały większość ?. JEDEN ?.
    “Każdy szczekać może jeden ciszej drugi nieco głośniej “… twoje bezzasadne szczekanie niesie się po całej okolicy i trochę dalej.
    Z twoich wpisów można wyczuć jakim bogom służysz ale zachowaj odrobinę obiektywizmu.

   • Ja się z tobą zgadzam Leonie II carze.
    Tak, to jest prezent jak piszesz ” dla więcej niż połowy” rodaków którzy po raz drugi z rzędu wybrali większość parlamentarną w demokratycznych wyborach. Większość która nas reprezentuje. W wolnej Polsce jeszcze się to nie udało innej partii.
    Taki właśnie prezent dla Polaków. Bardzo się cieszymy i prosimy o więcej, żeby takie tuzy jak Kraśko, Durczok, Pieńkowska -żona L.Czarneckiego, Olejnik- koleżanka Urbana i Michnik macający się z Jaruzelskim ( osoby w większości będące na bakier z prawem ) nie mąciły ludziom w głowach a szczególnie młodym ludziom którzy nie znają historii Polski.
    Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

 3. Ludzie opamiętajcie się i nie proście Boga bo on sam wie co ma robić. Dzięki niemu to przez te opluwane i nie lubiane media dowiadujemy się co rządzący z nami wyprawiają. A co do prezydenta …..wszystkich Polaków…to już decyzję dawno zaakceptował swoim podpisem….

 4. Za komuną tęsknice zapomnieliście jak po zakładach za komuny chlaliście i kradli a teraz starsi jesteście to rączki składacie do modlitwy ,plujecie na zachód a ile z was jeździ na zachód dupy starszym wycierać tego nie widzicie .Jak by nie zachód to byście z głodu pozdychali hipokryci.

 5. Kto dał strajkowi kobiet prawo wypowiadać się za wszystkich obywateli ? Niech mówią same za siebie i za tych co ich finansują a nie podpierają się innymi jakoby ich wszyscy popierali! Jak ich naiwność warszawka wykorzystuje . TVN to wiadomo kogo reprezentuje z prawdą niewiele wspólnego tylko obsrywanie Polski i Polaków dla obcego kapitału

 6. Do Wielka Polska (Wszechpolska?)
  Wszechmocny Panie! Nie dopuść do podpisu tego dokumentu, bo wtedy nie dowiemy się, co Twoi słudzy robią w wolnych chwilach… W co lokują wyciągnięte od emerytów i rencistów pieniążki… itp

  • A kto nam te podwyżki zafundował. Zapomniałeś to ci przypomnę .
   Prawa do emisji dwutlenku węgla załatwiła nam wybitna była premier pożal się boże błądząca po czerwonym dywanie w Berlinie Ewka Kopacz.
   Jakieś pytanie ?

 7. 13 grudnia Jarosław Kaczyński spał do południa.
  Ale ponoć, jak sam twierdzi, że sam zgłosił się na komendę milicji.
  I, że został zwolniony natychmiast po odmowie współpracy z komunistyczną służbą bezpieczeństwa.
  Ot bohater dzisiejszych podręczników szkolnych i przywódca naszej Polski w 2021 r.
  A oto inni bohaterowie ,,dobrej zmiany” dziś za zgodą prezesa Jarosława K…..
  – tajny współpracownik komunistycznej służby bezpieczeństwa – dziś ambasador RP w Niemczech
  Andrzej P (prywatnie mąż)
  Julii P. dzisiejszej prezes tzw. trybunału konstytucyjnego(prywatnie kucharki prezesa Jarosława K…)
  I ,,perła pisowskiego sądownictwa”
  PROKURATOR STANU WOJENNEGO !!! Stanisław Piotrowicz dziś ,,sędzia trybunału konstytucyjnego” (były poseł PIS)
  A czy prezes nie pożyczał pieniędzy od innego tajnego współpracownika komunistycznej służby bezpieczeństwa i jego żony, z którymi był w spółce Srebrna ?
  Ot bohater dzisiejszych podręczników szkolnych i przywódca – dyktator naszej Polski w 2021 r.
  W 40-tą rocznicę – smutna kompromitacja.

  • No to wymieniaj swoich bohaterów. Bolka, resztę bohaterów sprzedających Solidarność przy okrągłym stole. A może tych co swoich tzw. oprawców uważają za patriotów? Trzeba być wyjątkowo tempym, żeby wierzyć styropianom, którzy za władzę której nie umieją sprawować wchodzą w d…. pę zachodowi jak wcześniej wlazili towarzysze dla ZSRR.

 8. Kto wam każe oglądać TVP, czy TVN ? Władza, która nie ma sobie nic do zarzucenia nie ogranicza wolności słowa… mamy przecież wybór… tzn mieliśmy. Łatwiej kraść gdy nikt nie patrzy na ręce. Precz z kapitalizmem, komuno wróć.

 9. To łamanie elementarnych praw człowieka
  Wolność słowa i wolność wyboru informacji.
  Dziś Kaczyński i jego mafia (to nie większość społeczeństwa)
  dokonuje przestępstwa i odbiera milionom Polaków wolny dostęp do informacji !
  To mafia prezesa decyduje co będziemy oglądać, czego i kogo słuchać !
  By ukryć wszystkie swoje mafijne przekręty:
  Złodziejstwo, obłuda, ZACOFANIE, prymitywizm, NEPOTYZM
  Przyjdzie czas, że za te przestępstwa odpowiecie !
  Jesteście wrogami-złodziejami naszej wolności !
  CAŁY CYWILIZOWANY ŚWIAT TO JUŻ WIDZI !
  WOLNE MEDIA, WOLNE SĄDY, WOLNI POLACY !

  JESTEŚCIE WROGAMI-ZŁODZIEJAMI NASZEJ WOLNOŚCI !

 10. Protest przeciw czemu, że wpływy kapitału z TVN-iemieckiej nie wpływają do Polski.Dla przykładu- kto by chciał żeby zarobki wasze wpływały na sąsiada konto i oto walczą a nie jakieś progromy Tv .

 11. Polacy są mądrym Narodem
  i zapisali w polskiej KONSTYTUCJI że:
  Każda wolna Polka i Polak ma prawo
  do swobodnego korzystania z różnych mediów
  (i tych zależnych i tych niezależnych)
  JAKIE WOLNI POLACY UZNAJĄ ZA STOSOWNE
  – I KTO TO PRAWO WOLNYM POLAKOM ODBIERA,
  TEN POPEŁNIA PRZESTĘPSTWO
  WOBEC ZASAD WŁASNEGO NARODU.
  PS
  Z jakiej satelity nadaje ,,jedynie słuszna”
  TVPiS – tuba propagandowa mafii prezesa ?
  Z rosyjskiej, czy chińskiej ?

 12. Dziwie się ludziom, którzy myślą, że rządzący chcą dobra obywateli. Władza jaka by nie była ma na celu jedno- obsadzić swoimi i doić ile w lezie… no i dbać o słupki, bo przecież trzeba się utrzymać przy korycie jak najdłużej, nawet po trupach. Inflacja jest wszędzie na świecie, tylko dlaczego na zachodzie nie przekracza 3 %, a u nas prawie 8. Dodruk pieniądza, rozdawnictwo ukradzionych pieniędzy od ludzi przedsiębiorczych, a może władza swoje pieniądze tak chętnie rozdaje ? Jeszcze trochę i w Polsce na pewno będzie wspaniały dobrobyt. Ci biedniejsi przy takiej polityce na pewno zyskają. Bo w końcu ceny zaczną spadać. Jeszcze jedno, jesteśmy tak samowystarczalni, dlatego po co importować te marnej jakości towary z Niemiec i zachodu, po co tam w ogóle jeździć, przecież u nas jest wszystko najlepsze. My nie potrzebujemy obcych pieniędzy, nikt nam nie będzie mówił co mamy robić, my się znamy na wszystkim… Jesteśmy dumnym narodem, nie potrzeba nam przyjaciół.

 13. KOCHANY SKUNDLONY NARODZIE.SŁUCHANIE POLECEŃ TEGO CHOREGO KARŁA I OTOCZENIA KTÓRE OKRADA WAS W ŚWIETLE REFLEKTORÓW.CZY WARTO DLA TYCH PARU GROSZY I TYCH PSEUDO KATOLICKICH UMIZGÓW POPIERAĆ TYCH CHORYCH LUDZI. OTRZĄŚNIJCIE SIĘ. JESTEŚMY JUŻ W CZARNEJ D….,A JESZCZE WSZYSTKO PRZED NAMI.OPAMIĘTAJCIE SIĘ.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here