Kolejny z radnych zrzekł się mandatu

0
2020
Urząd Gminy i Miasta Lwówek Śląski 1

Komisarz Wyborczy w Jeleniej Górze wydał postanowienie w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego Rady Miejskiej w Lwówku Śląskim. To już drugi taki przypadek.

 

Punktualnie o godzinie 21. w dniu 7 kwietnia 2024 roku zamknięte zostały lokale wyborcze. Tym samym zakończyła się możliwość głosowania na wybranych kandydatów w wyborach samorządowych. Nazwiska nowych radnych oraz burmistrzów poznaliśmy już kolejnego dnia. I choć kadencja trwa pięć lat, to w gminie Lwówek Śląski mieszkańcy jeszcze co najmniej dwa razy w tym roku pójdą do urn i będą głosowali na radnych.

Jako pierwszy mandatu radnego zrzekł się wybrany w okręgu wyborczym nr 1 Pan Dawid Kobiałka, który dostał olbrzymi mandat zaufania w wyborach na burmistrza i który już na początku maja objął to stanowisko. Nowego radnego w jego miejsce mieszkańcy wybiorą już w połowie lipca.

Ale to nie koniec wyborów samorządowych w gminie Lwówek Śląski. Komisarz Wyborczy w Jeleniej Górze postanowieniem z dnia 17 czerwca 2024 r. stwierdził o wygaśnięciu mandatu kolejnego radnego Rady Miejskiej w Lwówku Śląskim.

„Stwierdza się wygaśnięcie z dniem 16 czerwca 2024 r. mandatu radnego wybranego do Rady Miejskiej w Lwówku Śląskim w okręgu wyborczym nr 7 z listy nr 13 – KWW Dawid Kobiałka Po Stronie Mieszkańców, z powodu pisemnego zrzeczenia się mandatu” – postanowił Komisarz Wyborczy, który dodaje, iż postanowienie przekazuje się Zainteresowanemu, Wojewodzie Dolnośląskiemu oraz Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Lwówku Śląskim.

Radnym, którego mandat wygasł jest Aleksander Jan Fuławka, który w nowej radzie pełnił funkcję Przewodniczącego.

Pan Fuławka ma objąć stanowisko Wiceburmistrza Gminy i Miasta Lwówek Śląski, co w dniu zaprzysiężenia na Burmistrza zapowiedział Dawid Kobiałka. Minusem tego są kolejne wybory uzupełniające, które zapewne zostaną zarządzone już po wakacjach.

Te odbędą się w okręgu wyborczym nr 5 obejmującym: Lwówek Śląski ulice: Agatowa, Adama Asnyka, Fryderyka Chopina, Cicha, Tadeusza Kościuszki, Krzywa, Legionów, Władysława Łokietka, Cypriana Kamila Norwida, Osiedlowa, Oświęcimska, Bolesława Prusa, Władysława Reymonta, Stroma, Karola Szymanowskiego, Topolowa, Żwirki i Wigury.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here