W nocy wysadzono bankomat w Świeradowie-Zdroju. Nikt nie zareagował

5
2404
Fot. Mateusz Szumlas, Łukasz Paczyński

Dziś w nocy dwóch mężczyzn wysadziło i okradło bankomat w placówce banku Santander w Świeradowie- Zdroju.

 

Bankomat wysadzono w placówce banku Santander przy ul. Widokowej, niemal w samym centrum Świeradowa- Zdroju.

Bankomat wysadzono około 2:37, dwóch mężczyzn wyciągnęło z bankomatu kasety z gotówką, zapakowało się do terenowego auta i przez nikogo nie niepokojeni odjechali z miejsca przestępstwa. – relacjonuje nam jeden z mieszkańców Świeradowa- Zdroju.

Całą sytuację widział z okna cudzoziemiec, który po dłuższym czasie o napadzie poinformował naszego rozmówcę.

Myślał, że włączył się alarm i ktoś zaraz przyjedzie, że pojawi się policja, ochrona, ale nic takiego się nie wydarzyło. W kilku oknach zapaliły się światła, by po chwil zgasnąć i na ulicy znów zapanował spokój. – usłyszeliśmy od Pana Łukasza.

W ten sposób bankomat stał wypruty niemal do godziny 5. gdy o zdarzeniu poinformował policję nasz rozmówca.

Włamanie nagrały kamery monitoringu, na zapisie widać dwóch mężczyzn: jeden w ciemnym, drugi w jasnym ubraniu, którzy wysadzają bankomat i odjechali terowym autem. W tej chwil na miejscu pracuje policja, która analizuje nagrania monitoringu i zabezpiecza ślady.

-/Fot. Mateusz Szumlas, Łukasz Paczyński., źródło: eLuban.pl/-

5 KOMENTARZE

  1. Tak jest jak nie ma stałego monitorowania miasta .Tak samo jest we Lwówku. Są kamery ale obsługuje je straż miejska od 7 rano do 15 . Po tej godzinie można w mieście robić wszystko a zwłaszcza w parku bo i tak nikt się nie pojawi . Zresztą w parku nie ma wszystkich kamer bo zostały zdewastowane . Ten cały monitoring to do bani bo nikt tam nie siedzi 24 godziny na dobę TAK JAK TO JEST W INNYCH MIASTACH. Panowie radni i cała reszta czym się zajmują że do tej pory nie widzą problemu? Jak nas stać na modernizację miasta to musi nas stać na chronienie tego co zostało zrobione z naszych pieniędzy.

    • I bardzo dobrze.Nie bedzie nas nikt inwigilowal przez 24/h. Wystarczylo nie likwidowac posterunku milicji w miescie tym bardziej,ze teraz caly motloch z polski wali tu drzeiami i oknami na zaproszenie Wielkiego Marciniaka.

  2. Tam koło tego banku i zrabowanego bankomatu otworzyło się nielegalne Kasyno tych co mają takowe na dole może się tym zainteresujecie bo nie przypadek . Pozdrawiam

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here