W nocy spłonęła stodoła

22
3743
zdjęcie poglądowe

Było kilka minut po godzinie 23., kiedy niebo nad wsią rozświetliła łuna. Nie była to jednak zorza polarna, tylko płonący budynek gospodarczy. Na miejscu interweniowali strażacy z dwóch gmin.

 

Na chwilę obecną trudno jednoznacznie stwierdzić, co było przyczyną pożaru, do którego doszło w piątkowy wieczór 10 maja 2024 roku w Niwnicach. Po tym, jak mieszkańcy dostrzegli łunę oraz trzask palących się elementów powiadomili strażaków. Zgłoszenie do dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Lwówku Śląskim wpłynęło kilkanaście minut po godzinie 23.

Na miejsce natychmiast zadysponowano trzy zastępy z JRG PSP w Lwówku Śląskim oraz OSP Niwnice, OSP Wolbromów, OSP Zbylutów a także OSP Ubocze.

Mimo szybkiej i sprawnej akcji z budynku gospodarczego pozostały tylko zgliszcza. Przyczynę pożaru ustalać będzie policja.

22 KOMENTARZE

    • Policja zajmuje się tą sprawą możliwe że będzie bardziej czujna jak będzie wjeżdżała do Niwnic i złapią podpalacza. Każdy teraz na OSP Niwnice najeżdża że sami podpalają bo się nudzą i robią to dla zarobku większość wyjazdów jest praktycznie do traw albo gałęzi na drogach ugaszą i posprzątają w 15 min i wracają to co oni zarobią na takiej akcji tracą swój prywatny czas zrywają się po nocach bo się młodzieży Niwnickiej nudzi i podpalają. Kiedyś jak OSP Niwnice nie funkcjonowało nie było komu jeździć do akcji też były pożary to wyjeżdżało PSP albo sąsiadujące wioski. Naprawdę trzeba się zastanowić co się pisze bo dla strażaków z OSP Niwnice napewno nie jest fajnie czytać pod każdym postem że sami podpalają bo się nudzą albo chcą zarobić.

  1. I będzie się źle działo bo dzieciaki się nudzą .Łażą i jeżdżą po wsi a gdzie rodzice by się zainteresowali.Policja też by mogła częściej na Niwnice zaglądać.Zapraszamy

  2. Co wy się czepiliście tej straży pożarnej w Niwnicach .Szacun dla nich że są i że się rozwijają.Rodzice niech dzieci pilnują to podpaleń nie będzie.Ciekawy jestem dlaczego rodzice tych chłopców co jeżdżą na motokrosach nie interesują się nimi.Trzy dziewczynki z dobrych domów chodzą i kamieniami w domu żucają tak dla zabawy.To też wina OSP?A potem taki dupek jeden z drugim napisze bo za dużo porzarów na Niwnicach.A co strażacy mają dzieci w Niwnicach pilnować bo rodzice sobie nieradzą z wychowaniem.Zastanuwcie się co piszecie jak tu nie mieszkacie i nie wiecie. Ile ten strażak zarobi za te 15 minut gaszenia trawy a muszą dojechać spszęt rozłożyć potem to złożyć po powrocie wszystko umyć szlałfy wysuszyć do tego tracą swój prywatny czas.Faktycznie zarobek po hu.. fest tylko patrzeć jak się dorobią milionów na tym że dzieci się nudzą.A po drugie czy ktoś kto pisze te durnoty pomyślał o tym człowieku co mu spłoneła stodoła jaki jest koszt odbudowy nie wspomnę o nerwach i psychice.Ludzie zastanówcie się co piszecie.

    • W pełni zgadzam się z komentarzem. Szacunek dla strażaków z OSP. Z dziećmi też prawda. Zadań domowych nie mają, dużo dni wolnych w szkołach, hobby brak, zainteresowania ze strony rodziców brak. Panie Kazik komentarz w punkt.

    • To że dziewczynki są z dobrego domu o niczym nie świadczy. Swoją drogą co za durna zabawa rzucanie kamieniami w domy? Ile one mają lat, 10? Bo chyba nie więcej.

  3. No kontrola by się przydała, bo barierki na moście w Niwnicach jak na kotliska jedziesz to zaraz zniknie przez pewnego Pana. Nierób do pracy nie chodzi i kradnie by na złom oddać.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here