W nocy spłonął budynek gospodarczy

5
2690
fot.: OSP KSRG Pasiecznik

Przed godziną 1 w nocy pięć zastępów straży pożarnej zostało zadysponowane do pożaru budynku gospodarczego. Niestety, po dotarciu na miejsce pożar był już mocno rozwinięty.

 

Przed godziną 1 w nocy, w sobotę 23 kwietnia 2022 roku do Dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim wpłynęła informacja o pożarze dachu na budynku gospodarczym w Janicach. Na miejsce zadysponowano natychmiast dwa zastępy z JRG PSP w Lwówku Śląskim oraz OSP KSRG Lubomierz, OSP KSRG Pasiecznik i OSP Chmieleń.

Po dotarciu pierwszych zastępów na miejsce okazało się, iż pożar był już mocno rozwinięty. Budynek spłonął niemal doszczętnie.

5 KOMENTARZE

  1. Poważnie to powiedzcie po co jest ten KSRG ? Czy np Rębiszów ma dużo dalej niż Lubomierz do Janic? A no tak inna gmina i za dużo papierologi czy może chodzi o pieniądze? Po co powoływać krajowy system skoro jednostki w nim wpisane i tak nie wyjeżdżają poza tereny swoich gmin . Coś poważnego np w Świeradowie to jedzie Leśna bo pewnie Mirsk ma za daleko . Totalny chaos i chyba brak rozeznania w terenie przez dyspozytorów . Nie umniejszając żadnej OSP i PSP – bo robią kawał dobrej roboty – Ale chyba liczy się czas dojazdu i podjęcia działań ratowniczych bez patrzenia na granice administracyjne – czy to Mirsk do Świeradowa czy Pasiecznik do Barcinka czy Rębiszów do Janic czy Gryfów do Biedrzychowic. Wytłumaczcie mi istotę tego KSRG .

    • Wyjeżdżają, wyjeżdżają. Ale najpierw jadą przynależne terytorialnie i orientują się w sytuacji i dopiero wtedy podejmowane są różne decyzje. Że się spali przez ten czas? Cóż- taki los!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here