W kraju ponad 27 tys. zakażeń. Czy to znaczy, że będzie lockdown?

6
1467

Koronawirus nie odpuszcza. Dane z ostatniej doby nie napawają optymizmem. W kraju mamy dziś ponad 27 nowych, potwierdzonych przypadków zakażeń i ponad 400 zgonów. Czy w przyszłym tygodniu czeka nas lockdown?

 

Mamy 27.086 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (3942), mazowieckiego (2951), małopolskiego (2815), dolnośląskiego (2512), wielkopolskiego (2063), kujawsko-pomorskiego (1952), podkarpackiego (1707), łódzkiego (1593), lubelskiego (1542), pomorskiego (1451), świętokrzyskiego (1013), zachodniopomorskiego (903), warmińsko-mazurskiego (826), opolskiego (739), podlaskiego (580), lubuskiego (497)”. – poinformowało Ministerstwo Zdrowia, które przekazało także informację o zgonach:

„Z powodu COVID-19 zmarło 58 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 387 osób.

Od początku epidemii w kraju zakażonych koronawirusem zostało już 493.765 osób, a zmarło 7287.

 

O nowych przypadkach zakażeń na terenie Dolnego Śląska poinformował Wojewoda: “Mamy 2512 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Jeleniej Góry, Legnicy i Wałbrzycha oraz powiatów: bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, głogowskiego, górowskiego, jaworskiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, lwóweckiego, milickiego, oleśnickiego, oławskiego, polkowickiego, strzelińskiego, średzkiego, świdnickiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wołowskiego, wrocławskiego, ząbkowickiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego.”

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 29 462.

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:
liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją: 31 300,
liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 2313,
liczba osób hospitalizowanych: 1300,
liczba osób wyleczonych z COVID-19: 10 350.

Dwa poprzednie dni przynosiły rekordy zakażeń i ofiar. Jeśli krzywa zachorowań nie zacznie się wypłaszczać, wtedy w Polsce zostanie wprowadzona kwarantanna narodowa, czyli tzw. lockdown o czym podczas ostatniej konferencji prasowej mówił premier.


Dwa zgony i 22 nowe zakażenia

6 KOMENTARZE

 1. COVID-19…. nakładają na nas coraz to nowe obostrzenia ale i tak nie są one przestrzegane. Dzisiejsza moja wizyta w Biedronce w rynku… ochroniarz chodzi po sklepie bez maseczki i to nie tylko dzisiaj. Czy te osoby są zwolnione z nakazu…

 2. Narodowa kwarantanna.
  Narodowy szpital.
  Narodowa mobilizacja.
  Narodowa (nie)wdzięczność medykom.
  Narodowy patriotyzm.
  Narodowy koncern.
  Narodowy pojazd elektryczny.

  A kiedyś było zwyczjnie ludowe.

 3. To wszystko to jaks kpina- zgłosiłem się na tele poradę tydzień temu w środę z przeziebieniem – odrazu dostałem skierowanie na testy covida i nikt mnie nie sluchal ze jestem tylko przeziebiony ze nie chcem na testy – testy zrobiłem w czwartek a jest juz następny piątek a wyników dalej nie mam ale kwarantanne wlepili mi odrazu- to jest chore co oni wyprawiają i nikt nie sprawdza z kim mieszkam i kogo mógłbym zarazić będąc chory a będąc zdrowym to uwięzili mnie na 10 dni w domu – nikt na tym nie panuje !!! I skąd oni biorą te dane co codziennie podają jak nikt niczego nie pilnuje – porażka!!!

 4. Współczuję gryf, teraz będą Ci spamować telefon, że masz obowiązek instalować jakąś badziewną aplikację i jeszcze zdjęcia im wysyłać na komendy, bo jak nie to policja przyjedzie, masz obowiązek i tego typu teksty jak byś był co najmniej przestępcą.

 5. Przeziębień i innych chorób nie ma.Teraz tylko covidek się rządzi i dobrze się trzyma. A jeżelii na na kwaranntannę trafisz,to się zdziwisz.Oczekując na wynik testu(osoba pracuj.)musi wykorzystać urlop,bo zwolnienia nie otrzyma,póki nie przyjdą wyniki coronatestu!To jest chora sytuacja stworzona nieudolnie i odbiera …wolne!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here