Lwóweccy kryminalni zabezpieczyli nielegalny tytoń

0
1023
radiowóz lwówek kościelna

Lwóweccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, nie ustają w walce z wprowadzeniem do obrotu nielegalnego towaru. W ostatnim czasie zarekwirowali nielegalną krajankę tytoniową. Dzięki działaniom policjantów „lewy” towar nie trafił na okoliczny rynek.

 

 

To kolejne działania policjantów z lwóweckiej komendy Policji skutecznie uniemożliwiające wprowadzanie do obrotu towarów bez polskich znaków akcyzy. Tym razem operacyjni ustalili, że nielegalny towar może znajdować się na prywatnej posesji 62-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego. Te ustalenia policjanci szybko potwierdzili podczas przeszukania .

W trakcie sprawdzenia pomieszczeń mieszkalnych oraz gospodarczych, operacyjni ujawnili nielegalną krajankę tytoniową, która została przez nich zabezpieczona.

Po wykonaniu niezbędnych czynności, właściciel nielegalnego tytoniu usłyszał zarzuty.

 

 

Policjanci przypominają, że posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy stanowi naruszenie przepisów karno–skarbowych i zagrożone jest wysoką grzywną oraz karą pozbawienia wolności do 3 lat.

Pamiętajmy, że kupując takie nielegalne wyroby nigdy nie znamy do końca ich składu chemicznego, dlatego mogą one być bardzo niebezpieczne.

-/starszy sierżant Olga Łukaszewicz, Komenda Powiatowa Policji w Lwówku Śląskim/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here