W kraju 749 zgonów, w tym kolejne dwa w powiecie lwóweckim

4
1404

W ciągu doby w kraju wykonano ponad 105 tysięcy testów na koronawirusa. Potwierdziły one 24.856 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Tych najwięcej odnotowano w województwach: śląskim (3686), mazowieckim (3235) i wielkopolskim (2530). Jak informuje Ministerstwo Zdrowia ostatniej doby zmarło 749 osób:

 

„Z powodu COVID-19 zmarły 193 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 556 osób” – tłumaczy resort zdrowia.

Od początku pandemii w kraju potwierdzono zakażenia u 2.552.898 osób a 58.176 osób zmarło. Obecnie w kraju mamy 351.657 osób zakażonych COVID-19.

Na Dolnym Śląsku ostatniej doby wykonano 8.346 testów na obecność koronawirusa. 2.610 dało wynik pozytywny, z czego 2459 to nowe potwierdzono przypadki zakażenia. Ostatniej doby w województwie dolnośląskim odnotowano 50 przypadków śmiertelnych, z czego 34 wyłącznie z powodu COVID, a 16 osób miało choroby współistniejące.

Ministerstwo Zdrowia informuje, iż na terenie powiatu lwóweckiego na kwarantannie przebywają obecnie 334 osoby. Ostatniej doby wykonanych zostało tu 108 testów na obecność koronawirusa, z czego 23 dały wynik pozytywny a 22 to nowe potwierdzone przypadki zakażenia. Niestety, resort zdrowia przekazuje także dane o dwóch kolejnych zgonach w powiecie lwóweckim. Obie osoby zmarły wyłącznie w wyniku zakażenia wirusem Sars-CoV-2.

Od początku pandemii na terenie naszego powiatu potwierdzono zakażenia łącznie u 1.704 osób. Zmarło 39 mieszkańców naszego powiatu.

Dobrą wiadomością z ostatnich dni z pewnością będzie ta, iż powiat lwówecki znalazł się na 9 pozycji w kraju i pierwszej w województwie dolnośląskim pod względem liczby wykonanych szczepień z 7 ostatnich dni na 10 tysięcy mieszkańców. więcej

4 KOMENTARZE

  1. Pewien baran skierował mnie na kwarantannę, bo w ramach teleporady poskarżyłem się na zapalenie gardła. I nic więcej! Ot, zachciało mi się antybiotyku na anginę…

    • Pseudo doktorzyna papugowa zapewne. Ja mam podobnie. Chciałem skierowania na badania bo ciśnienie od kilku dni wysokie, to najpierw covid bo mogę zarażać. To po co byli szczepieni medycy? Covida nie mam, jedynie przez stres i dietę wysokie ciśnienie. Ale papuga nauczyła się gadać i teraz głupoty gada.

  2. W Polsce pozamykali szpitale ludzie umierają nie przez kod 19 tylko przez nasze służby zdrowia pozamykali się jak szczury to jest dramatyczne oni powinni nam życie ratować nie obwiniam lekarzy tylko polityków oni zawsze maja pomóc wiesniaki

    • Lekarzy również trzeba obwiniać przez to że chorują tylko przez NFZ, prywatne wizyty nie stanowią zagrożenia! Za to stawki podnieśli sobie chyba na środki ochrony na Zanzibarze!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here