Policjant z Lubania w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

3
752

Zdecydowana reakcja policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu pozwoliła na uniknięcie tragedii i wyeliminowanie z ruchu skrajnie nieodpowiedzialnego kierującego. Policjant Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego lubańskiej jednostki Policji w czasie wolnym od służby zatrzymał mężczyznę, który w ogóle nie powinien siedzieć za kierownicą samochodu. Badanie stanu trzeźwości wykazało bowiem ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mieszkaniec powiatu bolesławieckiego 46 – letni mężczyzna odpowie za swój czyn przed sądem.

Policjant Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu 23 kwietnia br. w godzinach popołudniowych w czasie wolnym od służby przemieszczał się swoim prywatnym samochodem na terenie Gminy Nowogrodziec. Włączając się do ruchu z drogi podporządkowanej na drodze głównej zauważył jadący pojazd, który mimo pierwszeństwa przejazdu zatrzymał się w rejonie skrzyżowania. Podejrzane zachowanie kierującego samochodem marki Ford wzbudziło czujność policjanta.

Podejmując szybką reakcję dokonał sprawdzenia zaistniałej sytuacji. Jak się okazało kierujący samochodem znajdował się pod wpływem alkoholu, a jego działanie doprowadziło kierowcę pojazdu do tego stopnia, że usypiał za kierownicą. Policjant uniemożliwił kierującemu dalszą jazdę, wyciągnął ze stacyjki kluczki pojazdu i powiadomił o zdarzeniu jednostkę Policji w Bolesławcu.

Jak się okazało 46 – latek kierował pojazdem znajdując się pod wpływem alkoholu z wynikiem 2 promili alkoholu. Kierowcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy i konsekwencje finansowe.

Policjant z Lubania w czasie wolnym zareagował na sytuację zagrażającą życiu i zdrowiu innym uczestnikom ruchu drogowego, a także samemu nieodpowiedzialnemu kierowcy. Czujność policjantów nawet po służbie i podjęte przez nich działania pozwalają na uniknięcie tragedii na drodze.

 

-/asp.szt. Grzegorz Szewczyk, KPP Lubań/-

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here