W bolesławieckim szpitalu zmarł pacjent zarażony koronawirusem

11
3725

Smutna wiadomości docierają z Bolesławca, gdzie w tamtejszym szpitalu zmarł 71-letni kierowca jeleniogórskiego PKS-u

 

19 marca wieczorem Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Jeleniej Górze dostała informację, że jeden z mieszkańców Jeleniej Góry został zweryfikowany jako chory na COVID-19. Jest to pracownik PKS Tour Jelenia Góra – informował Prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak.

Zakażony to 71-letni mężczyzna, mieszkaniec Zabobrza, który pracuje na stanowisku kierowcy w PKS Tour Jelenia Góra. Mężczyzna już 13 marca poczuł się źle i podczas urlopu próbował leczyć się na własną rękę. 18 marca został zabrany przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Bolesławcu. Tam został przeprowadzony test, który następnego dnia dał wynik pozytywny.

Z pierwszych informacji wynikało, iż pacjent jest w stanie dobrym. Jednak stan pacjenta gwałtownie zaczął się pogarszać.

Dziś pacjent zmarł. Informację jako pierwszy podał portal Istotne.pl, na stronach którego czytamy: Przed chwilą w bolesławieckim szpitalu zmarł pacjent zakażony koronawirusem. To kierowca jeleniogórskiego PKS-u. Mężczyzna zmarł z powodu niewydolności oddechowej i zapalenia płuc wywołanego koronawirusem.

11 KOMENTARZE

 1. Moi drodzy
  Koronawirus jest wszędzie a nie tylko tam gdzie są testy.
  Nie wiem czy mój komentarz pójdzie, jeśli tak to będę pisał częściej.
  Nie mamy pojęcia ile jest go wokół nas, jak i nie mamy pojęcia co się zaczęło i co będzie się działo.
  Zakaz wyjścia z domu to preludium. Zaraza jest gorsza niż przekazują. Osoby które mogły by coś powiedzieć, przeważnie są zatrudnione prze poważne koncerny, przez co nie mogą się wypowiadać jako osoby prywatne.
  Ale…
  Nie robi się testów osobom umarłym… bo mało.
  Nie umiera się na koronowirus, tak jak nie umiera się na AIDS. Umiera się na choroby współtowarzyszące. Korona jest podobna do AIDS, tylko przenosi się drogą kropelkową. Skala umieralności jak i osób zarażonych jest u nas ukrywana z powodu nie przygotowania się Państwa ( dziwna nazwa ) na skale zjawiska.
  Widzę że rolnicy wciąż rzepak sieją… to ma potrwać dłużej niż 18 miesięcy. Popatrzcie na cenę chleba.
  Kury,świnie, kozy…. Tauron ma paliw na 3 miesiące.

  Pozdrawiam

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here