Zatrzymali transport 16 ton odpadów odzieży używanej

2
594
zdjęcie poglądowe

Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zatrzymała transport 16 ton odpadów odzieży używanej, który jechał ze Szwajcarii do Polski.  Odbiorca towaru nie posiadał zezwolenia na przetworzenie odpadów, ich odzysku lub utylizację.  Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska uznał przewóz za nielegalny.

 

 

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej ze Zgorzelca wykryli podczas kontroli na autostradzie A4 w Jędrzychowicach nielegalny przywóz odpadów odzieży używanej ze Szwajcarii do Polski. W przewożonym dla polskiej firmy ładunku znajdowało się zniszczone obuwie oraz zużyta i nieposortowana odzież.

Odbiorca nie posiadał zezwolenia na przetwarzanie i nie był w stanie dokonać odzysku lub utylizacji odzieży w sposób zgodny z przepisami. Przewoźnikowi grozi kara 13 tys. zł, a odbiorcy towaru do 500 tys. zł.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zabezpieczyli naczepę wraz z towarem do postępowania karnego.

 

 

Transport odpadów w systemie SENT

Przypominamy, że transport odpadów podlega zgłoszeniu w Systemie Elektronicznego Nadzoru Transportu (SENT). System SENT to narzędzie do walki z przestępczością transgraniczną. Został stworzony, by rejestrować towary wrażliwe takie jak: paliwo, alkohol, tytoń czy odpady. System ten pomaga funkcjonariuszom Służby Celno-Skarbowej w efektywnych kontrolach.

-/Dolnośląska KAS/-

2 KOMENTARZE

  1. Znowu urzędnicy pozbawili ludzi dostępu do taniej używanej odzieży dobrej jakości ze Szwajcarii. Trzeba będzie kupować poliestrowe g*** w galeriach. Kiepskie i drogie.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here