W biały dzień ukradli schody. Nikt nie zareagował

0
2537
zdjęcia Paweł Kisowski - Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa

Kamienne elementy przydrożnych kapliczek, pomniki, kamienne schody, nadproża, czy wiekowe krawężniki. Wszystkie te kamienne elementy nadal są łakomym kąskiem dla złodziei.

 

 

Redakcja Lwówecki.info niejednokrotnie opisywała kradzieże kamiennych elementów na terenie powiatu lwóweckiego. Proceder ten szerzy się nie tylko u nas. Kilka dni temu o kradzieży kamiennych schodów sprzed należącego do gminy budynku poinformował burmistrz Świerzawy.

– Proszę Was o pomoc. W piątek 3 lutego około godziny 13:00 skradziono schody z piaskowca z budynku socjalnego w Rząśniku (budynek byłej szkoły). Jeśli widzieliście, lub macie jakiekolwiek informacje na ten temat proszę o kontakt z policją lub ze mną. Proszę o udostępnienie tej informacji. – napisał w mediach społecznościowych Paweł Kisowski – Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa.

 

 

Gazeta Złotoryjska dotarła do mieszkańców Rząśnika, którzy widzieli mężczyzn ładujących piaskowcowe schody na przyczepę ciągnika rolniczego. Ci jednak nie przypuszczali, że widzą złodziei, że ktoś w biały dzień kradnie, myśleli, że Gmina zleciła demontaż kamiennych elementów.

Sprawa zgłoszona została na policję. Jak się okazuje, straty nie są małe. – Zostały oszacowane wstępnie na kwotę ok. 60 tys. zł. Aktualnie prowadzimy czynności operacyjne związane z kradzieżą mienia – mówi Gazecie Złotoryjskiej mł. asp. Dominika Kwakszys, rzeczniczka prasowa złotoryjskiej policji.

zdjęcia Paweł Kisowski – Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here