Kto ukradł piaskowcowe płyty z cmentarza? Kto takimi handluje?

10
2466

Dla złodziei nie ma świętości. Kilka dni temu z cmentarza w Popielówku skradziono płyty z piaskowca. Pomóż namierzyć i zatrzymać złodziei!

 

Pod koniec ubiegłego tygodnia mieszkańcy Popielówka zobaczyli, iż z przykościelnego muru zniknęły piaskowcowe płyty. Teraz złodziei poszukują nie tylko mieszkańcy ale także lubomierska straż miejska i policja.

Skradziono płyty z piaskowca, które były elementem muru cmentarza w Popielówku. Policja poszukuje złodziei. Zgłosił się również sponsor, który jest gotów wypłacić nagrodę za wskazanie miejsca składowania naszych płyt oraz złodziei. – pisze proboszcz parafii w Lubomierzu, który zwraca się z prośbą o przekazywanie informacji policji.

Pomóż namierzyć złodziei i handlarzy takimi nielegalnie zdobytymi płytami. Liczy się każda informacja. Te można kierować na policję pod numer tel. 112 lub do straży miejskiej w Lubomierzu – tel.: 780 016 250.

Warto dodać, iż kupujący taki piaskowiec jest tak samo winny jak złodziej. Nabywając rzecz pochodzącą z kradzieży, pomagając w zbyciu takiej rzeczy, przyjmując ją, czy pomagając w ukryciu rzeczy z przestępstwa musisz liczyć się z prawnymi konsekwencjami, bo takie działanie zostanie uznane za paserstwo, za które w myśl art. 291 kodeksu karnego grozi do 5 lat więzienia.

Paserstwo: art. 291 § 1 k.k.Kto rzecz uzyskaną za pomocą czynu zabronionego nabywa lub pomaga do jej zbycia albo tę rzecz przyjmuje lub pomaga do jej ukrycia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

10 KOMENTARZE

  1. W Chmieleniu skupują takie płyty. Może warto wrócić do starej sprawy z kradzionymi granitami i płytami z piaskowca gdzie złodzieje zostali złapani w Kłopotnicy.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here