Uwaga na maile informujące o wszczęciu kontroli skarbowej

0
521

W ostatnich dniach do wielu osób trafiły maile zatytułowane „Informacja o zamiarze wszczęcia kontroli skarbowej”. Urzędnicy ostrzegają, iż są to fałszywe maile i przestrzegają przed otwieraniem załączników.

Dyrektor Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu ostrzega: w ciągu ostatnich godzin wielu podatników otrzymało na swoje skrzynki email wiadomości od „urzędu skarbowego” informujące o rzekomym „zamiarze wszczęcia kontroli skarbowej”. Zwracamy uwagę, że urzędy skarbowe nigdy nie informują podatników za pośrednictwem poczty elektronicznej email o zamiarze wszczęcia kontroli. Prosimy zatem nie reagować na otrzymane wiadomości, i nie otwierać załączników dołączonych do wiadomości, gdyż mogą one zawierać niebezpieczne wirusy.

Pan Marcin Czerniawski – ekspert skarbowy z Urzędu Skarbowego w Lwówku Śląskim wyjaśnia, iż wszczęcie kontroli podatkowej u przedsiębiorcy dokonywane jest co do zasady w dwojaki sposób:

przesłanie za pośrednictwem Poczty Polskiej w formie papierowej informacji (zawiadomienia) o planowanej kontroli podatkowej lub,
kontakt osobisty z podatnikiem – najczęściej wizyta 2 osób upoważnionych przez Naczelnika Urzędu Skarbowego we Lwówku Śląskim w miejscu zgłoszonym przez przedsiębiorcę jako siedziba jego firmy w celu wręczenia ww. zawiadomienia.

Ostrzegamy wszystkich przed otwieraniem załączników znajdujących się w takich wiadomościach. Najprawdopodobniej zawierają one szkodliwe oprogramowanie (wirusy), które po otwarciu samoczynnie zainstalują się na komputerze (telefonie) i mogą spowodować wiele szkód.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here