Szczepienia osób na “etapie zero” w PCZ w Lwówku Śląskim

7
1383
Szpital w Lwówku Śląskim. (fot.: Lwówecki.info)

Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę ponad pięciuset szpitali węzłowych, które zaszczepią swój personel, a także pracowników innych jednostek, między innymi szpitali, przychodni i aptek. Jako pierwsze osoby zaszczepione przeciw COVID-19 będą m.in. pracownicy Powiatowego Centrum Zdrowia w Lwówku Śląskim.

 

Minister Zdrowia Adam Niedzielski oświadczył, że do końca roku zdefiniowany powinien być cały proces szczepienia personelu medycznego. – Będzie to pierwszy krok w realizacji rządowego programu szczepień – powiedział. Szef resortu zdrowia wyjaśnił, że w pierwszej grupie zostanie zaszczepiony cały personel medyczny, w tym także personel administracyjny, pomocniczy, zatrudniony w szpitalach oraz przychodniach.

Szczepienie medyków i pracowników administracyjno-technicznych placówek medycznych i aptek rozpocznie się przed akcją szczepienia populacyjnego. Szczepienia dla personelu medycznego i niemedycznego (w tzw. okresie „zero”), zorganizują i przeprowadzą tzw. szpitale węzłowe. Tych w kraju jest 509. Co ważne, część szpitali zadeklarowało zaszczepienie tylko swojego personelu. Te szpitale nie są ujęte, jako szpitale węzłowe.

Koronawirus – szczepienia w Lwówku Śląskim

Na liście szpitali węzłowych znalazł się także lwówecki szpital – Powiatowe Centrum Zdrowia w Lwówku Śląskim. Ponadto z Dolnośląskiego OW NFZ wśród świadczeniobiorców wytypowało m.in. Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Bogatyni, Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu, Wielospecjalistyczny Szpital – Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu, Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej w Jeleniej Górze oraz Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Łużyckie Centrum Medyczne w Lubaniu.

Do 20 grudnia tak zwane szpitale węzłowe będą zbierać dane personelu medycznego i niemedycznego, który zostanie zaszczepiony w konkretnej placówce.

7 KOMENTARZE

  • Przeczytaj jeszcze raz, zrozum pojęcie “szpital węzłowy”, sprawdź, czy lwówecki taki jest. Super! Masz odpowiedź na pytanie: gdzie? A teraz posłuchaj co rząd mówi o tempie szczepień, na razie milion porcji szczepionki. Podziel na dwa (bo każdemu potrzebne są dwa ukłucia). I odkryłaś, że na pierwszą turę załapią się ci z frontu walki z koronawirusem. Może ty też? Czytaj regularnie “lwowecki.info” – na pewno się dowiesz! 🙂

   • No proszę uczonego to i miło posłuchać! Bedzie bardzo wesoło podobnie jak ze szczepionkami na grypę. Rząd Narodowy,narodowe szczepienie to i narodową trzeba mieć cierpliwość i po narodowemu musimy czekać. A jak eLKa rząd mówi,że będzie dobrze to mówi!

    • Weź więc przykład z mądrzejszych? Rząd Niemiec, Francji, USA…. Mądrzejsi? Jak oni to zrobią? Ucz się, będziesz uczony.
     Będzie bardzo trudno – bo będzie narodowe rozgadanie besserwisserów.
     I każde (każde!!!) posunięcie rządu będzie bezwzględnie krytykowane. Mam zasadę: dużo słuchać, mówić już przemyślane. Polecam.
     Grypy się tak bardzo nie boję – przeleżę (przeleżymy) w domu (!!!! ) na cytrynach, miodzie, spirytusie, itd, itd (dobry jest mix). A koronawirusa nie chcemy podrzucić innym, którym zabraknąć może terapii (respiratora, miejsca w szpitalu). Dlatego nie utożsamiam grypy i koronawirusa.

  • No tak, bo wszystkie komentarze pisze jedna i ta sama osoba. Masz roztysiączenie jaźni i tak naprawdę to był od początku inny mieszkaniec twojej głowy.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here