Bobry zagościły w Gryfowie Śląskim. WIDEO

5
1677

Bobry możemy napotkać w okolicach rzeki Bóbr. Tam w wielu miejscach te gryzonie zadomowiły się na dobre. Teraz Bobry zagościły także w Kwisie.

 

W poniedziałkowy wieczór podczas spaceru jeden z mieszkańców Gryfowa Śląskiego z mostu w ciągu drogi wojewódzkiej 360 w stronę sołectwa Wieża dostrzegł pływającego w rzece Kwisie bobra.

– Wczorajszy spacer, most na DW360, wyjazd z Gryfowa Śląskiego w stronę Wieży, około 20:20. Stojący na moście Pan wypatrzył coś w rzece i zawołał nas, żeby spytać co to za zwierzę – ku naszemu zdziwieniu to był bóbr, zupełnie nieprzejmujący się okolicznym zgiełkiem – pisze nasz czytelnik, który przesyła także krótki nagrany telefonem film z całego zdarzenia.

Raczej nie jest to pojedynczy osobnik. Zapewne w pobliżu znajduje się bobrze siedlisko (żeremie).

Warto pamiętać, iż bóbr europejski podlega ochronie w większości krajów europejskich. W Polsce bóbr europejski podlega częściowej ochronie. W Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 16 grudnia 2016 gatunek ten znalazł się dodatkowo na liście zwierząt które mogą być pozyskane przez odstrzał z broni myśliwskiej lub chwytanie w pułapki żywołowne.

5 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here