Uszkodzone budynki, powalone drzewa, zerwane linie energetyczne, …

0
2945

Pełne ręce pracy mają w dniu dzisiejszym lwóweccy strażacy i energetycy. Wichura, jaka po południu przeszła nad regionem wyrządziła sporo strat. Wiatr nieco ucichł, ale zagrożenie nadal jest realne.

 

 

Zgodnie z prognozami synoptyków do soboty, do godziny 6 rano nad regionem może bardzo silnie wiać. IMGW wydało ostrzeżenie II stopnia, w którym prognozuje wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, z zachodu i północnego zachodu.

O niszczycielskich skutkach wichury przekonało się już wielu mieszkańców w regionie.

W Gryfowie Śląskim na ulicy Sanatoryjnej wiatr uszkodził dach, na miejscu interweniowali strażacy z OSP KSRG Gryfów Śląski. Wichura poczyniła szkody także na ruinach budynku dawnej Basztowej we Wleniu. O uszkodzonym przez wiatr dachu strażaków informują także mieszkańcy Ubocza.

 

W wielu miejscowościach silne porywy wiatru łamały gałęzie i przewracały drzewa. Z takimi zdarzeniami w piątkowe popołudnie zmagali się strażacy z OSP KSRG Lubomierz.

„Około godz. 14:29 z polecenia Dyżurnego SKKP Lwówek Śląski zostaliśmy zadysponowani Lubomierz ul. Kościuszki gdzie według zgłoszenia drzewo spadło na drogę i blokuje przejazd. Po przybyciu na miejscu zabezpieczono miejsce zdarzenia oraz usunięto powalone drzewo.” – relacjonują druhowie z Lubomierza.

“Około godz. 16:38 z polecenia Dyżurnego SKKP Lwówek Śląski zostaliśmy zadysponowani droga Lubomierz-Radoniów gdzie według zgłoszenia powalone drzewo na drogę blokuje przejazd. Po przybyciu na miejscu zabezpieczono miejsce zdarzenia oraz usunięto powalone drzewo.” – wyjaśniają druhowie z Lubomierza. 
 
 
fot.: OSP KSRG Lubomierz
fot.: OSP KSRG Lubomierz

Nadal w wielu miejscowościach nie ma prądu. Jak podaje Tauron w chwili obecnej na skutek awarii występują przerwy w dostawie energii elektrycznej w miejscowościach: Wolbromów, gdzie prąd ma być przywrócony do godziny 18:15, Wleń, Pilchowice, Nielestno, Klecza, Łupki, Golejów, gdzie zasilanie ma powrócić do godziny 20:00 oraz Ustronie, Skała, Gaszów, gdzie awaria ma być usunięta również do godziny 20:00.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here