Policja o śmiertelnym wypadku z udziałem motocyklisty

3
2059

16 maja br. około godziny 18.10 w Jeleniej Górze na krajowej 3 w kierunku Szklarskiej Poręby doszło do wypadku, w którym śmierć poniósł 41-letni motocyklista.

 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 41-letni motocyklista po manewrze wyprzedzania z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, przewrócił się na jezdnię i siłą rozpędu uderzył w jadący z przeciwnego kierunku pojazd marki Toyota, którym kierowała 43-letnia mieszkanka powiatu karkonoskiego. W wyniku zdarzenia kierujący motocyklem pomimo natychmiast udzielonej mu pomocy zmarł.

Kierująca pojazdem osobowym trzeźwa.

Czynności na miejscu zdarzenia wykonano z udziałem prokuratora Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze oraz biegłego z zakresu ruchu drogowego. Obecnie policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności. Sezon motocyklowy w pełni. Na wielu polskich drogach w całym kraju pojawili się fani jednośladów.

Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

 

-/podinsp. Edyta Bagrowska, KMP Jel. Góra/-

3 KOMENTARZE

  1. Szkoda chłopaka, ale w ciepłe dni aż za bardzo szaleją motocykliści. O ile KPP Lwówek ma motory aby ich rozliczyć, o tyle w sąsiednich powiatach jeżdżą jak chcą. Sam ostatnio przejeżdżając skrzyżowanie ledwo uciekłem bo leciał chyba z 200 po DK30. Śmierć na własne życzenie bo zamiast ściga mógł kupić turystyka i jeździć z kulturką

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here