Usiłował ukraść samochód. Zaatakował funkcjonariusza na służbie

9
3116

Godna pochwały postawa mieszkańców Lubomierza pozwoliła na szybką reakcję funkcjonariuszy i zatrzymanie podejrzanego o usiłowanie kradzieży samochodu. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku. Za swój czyn będzie odpowiadał przed sądem za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto zaatakował funkcjonariusza na służbie.

Oficer dyżurny gryfowskiego komisariatu 7 kwietnia ok. godz. 18:00 otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który na jednej z ulic w Lubomierzu, próbuje włamać się do samochodu. Niezwłocznie we wskazany rejon zostali skierowani funkcjonariusze. Po przybyciu na miejsce ujawnili podejrzanego, który został zatrzymany przez świadka zdarzenia oraz właściciela pojazdu. Po wylegitymowaniu okazał się nim 45-letni mieszkaniec gminy Lubomierz. Nie potrafił w sposób racjonalny wytłumaczyć swojego zachowania.

Pojazd, którego kradzieży usiłował dokonać mężczyzna miał rozbitą szybę boczną oraz naruszoną blokadę kierownicy.

Ponadto mężczyzna po zakończeniu z nim czynności i postawieniu zarzutów zaatakował funkcjonariusza na służbie, naruszając jego nietykalność, groził mu pozbawieniem życia, a także uszkodził radiowóz.

Podejrzany 45-latek trafił do policyjnego aresztu. Śledczy przedstawili mu już zarzuty. Za czyny, których się dopuścił odpowie przed Sądem.

-/ st.post. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski /-

fot. Policja Lwówek Śląski
fot. Policja Lwówek Śląski

9 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here