Dym spowił cały dom. Ewakuowano ludzi

1
2364
zdjęcia nadesłane przez czytelników - dziękujemy

Na miejscu interweniowało kilka zastępów straży pożarnej. Z budynku ewakuowano dwie osoby. Mieszkanie wymaga remontu.

 

 

Do kolejnego pożaru w regionie doszło w poniedziałkowe popołudnie 23 stycznia w Świeradowie- Zdroju. Po godzinie 13. Dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Lubaniu otrzymał zgłoszenie o zadymieniu mieszkania, gdzie dym wydobywał się nawet spod parapetu. Na miejsce natychmiast dysponowano zastępy strażaków z JRG PSP w Lubaniu, OSP KSRG Świeradów- Zdrój oraz OSP Pobiedna.

Strażacy po przybyciu na miejsce stwierdzili, że doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym, przewód ten okazał się nieszczelny w wyniku czego zadymiony został cały budynek. Strażacy ewakuowali dwie osoby.

Strażacy ugasili pożar, jednak musieli wyciąć część stropu. Ponadto przewód kominowy został wyłączony z użytkowania, a więc mieszkańcy nie mogą palic w piecu, co w takich warunkach pogodowych, z jakimi mamy do czynienia mieszkańcom sprawi z pewnością wiele problemów.

 

 

Warto zatem pamiętać o tym, by przed sezonem grzewczym jak również w trakcie rzetelnie przeprowadzać kontrolę stanu technicznego przewodu kominowego. Sprawdzamy wtedy drożność oraz szczelność komina. Gdy nagromadzona jest sadza, należy ją niezwłocznie usunąć, a jeżeli napotkamy na pęknięcia przewodu należy go naprawić lub zgłosić to kominiarzowi, który sprawdzi stan komina.

1 KOMENTARZ

  1. To jest budynek gminy tak urząd miasta dba o swoje budynki tam nie tylko kominy tam wszystkie instalacje są w rozsypce budynek cały też dobrze nie wyglada gdzie nadzór budowlany papiery wszystkie chyba na sztukę

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here