Urząd przymknięty, place zabaw nieczynne, fontanny nie działają …

3
1281

Jak trwające ograniczenia w funkcjonowaniu urzędu, zamknięte place zabaw i nieczynne miejskie fontanny mają się do hucznego otwarcia basenu?

 

Ograniczenia w funkcjonowaniu urzędu

Nieco ponad dwa tygodnie temu burmistrz Lwówka Śląskiego wprowadziła ograniczenia w funkcjonowaniu urzędu: „W związku z wysoką liczbą zachorowań na COVID-19 w naszym kraju od 15 lipca 2020 r. (do odwołania) ponownie wprowadzamy ograniczenia bezpośredniego załatwiania spraw w Urzędzie” – tłumaczyła M. Szczęsna.

Nieczynne place zabaw

Wcześniej, bo z początkiem wakacji tak w mieście, jak i na wsiach gminy Lwówek Śląski zamknięte zostały place zabaw. Tu również wytłumaczeniem jest niebezpieczeństwo zakażenia koronawirusem. „W związku z brakiem możliwości zapewnienia wymagań określonych przez GIS w Zasadach organizacji i kontroli funkcjonowania placów zabaw w dobie COVID-19 plac zabaw zostaje zamknięty do odwołania” – możemy przeczytać na karteczkach powieszonych na miejskich placach zabaw.

Nieczynne fontanny

W tym roku nie ruszyły jeszcze miejskie fontanny. Tu też istnieje zagrożenie rozprzestrzenienia się poprzez obecne w powietrzu kropelki wody epidemii SARS CoV-2.

 

Bez koronawirusa na basenie miejskim

Na miejskim basenie w Lwówku Śląskim nie ma obaw. W najlepsze bawią się urzędnicy, rodzice z dziećmi, tryska woda, … wszystko gra. Jeszcze przez nieco ponad miesiąc będzie tam można pluskać się do woli – oczywiście tu wiele uzależnione jest od pogody, bo ta w naszym klimacie jest niezwykle kapryśna i nie codziennie skłania do plażowania.

fot.: UGiM Lwówek Śl.
fot.: UGiM Lwówek Śl.

W Gryfowie Śląskim plac zabaw otwarty

Czy tak trudno otworzyć place zabaw dla najmłodszych? Nie, nie jest to trudne. Przykładem jest sąsiednia gmina Gryfów Śląski, gdzie jak informowaliśmy na naszych stronach plac zabaw w centrum w związku z konieczną dezynfekcją zamknięty jest TYLKO przez dwie godziny dziennie od 13.00 do 14.00 i od 21.00 do 22.00. Niestety, najwyraźniej w gminie Lwówek Śląski tak się nie da. Tu dzieci plac zabaw mogą obejrzeć przez siatkę. W wakacje pozostaje im zabawa w domach, na podwórkach i na ulicach.

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here