Lwówek Śląski: Woda zzieleniała z zazdrości?

2
962
zdjęcie nadesłane przez czytelników (03.06.2020)

Kiedy wyczyszczą fontannę z czaplą? – pytają nas czytelnicy, którzy przesyłają zdjęcia zzieleniałej wody i pływających w niej śmieci.

 

Po naszej kwietniowej publikacji dotyczącej “kwarantanny”, jaką przechodzi czapla zdobiąca fontannę na lwóweckich plantach władze Lwówka Śląskiego przyznały, iż zamkniecie fontanny ma związek z trwającą epidemią koronawirusa a ponadto z planowo realizowanymi w tym czasie pracami konserwacyjnymi.

Brudna woda w fontannie

Prace te szybko się zakończyły, bo już następnego dnia w fontannie pojawiła się woda, która stoi tam do dziś. Wprawdzie nad fontanną jeszcze nie unosi się nieprzyjemny zapach, ale woda już zaczęła zmieniać kolor i pływają w niej śmieci. Czy winne temu są bakterie, czy prowadzone wczoraj koszenie trawy? Tego nie wiemy i raczej nie ma to większego znaczenia. Wiemy natomiast, iż Gmina ma osoby odpowiedzialne za utrzymanie czystości i porządku oraz odpowiedzialne za pozytywny wizerunek miasta, któremu uroku zielonkawa woda z pewnością nie dodaje.

zdjęcie nadesłane przez czytelników (03.06.2020)

2 KOMENTARZE

  1. Pewnie jak w każdej gminie jest podwykonawca który zajmuje się fontanną według terminów. Czasem pogoda i warunki atmosferyczne np. temperatura mogą zmienić obraz wolno płynące wody jak te zielone glony na jeziorze pilchowickim albo sinice w zatoce Bałtyku. Spokojnie założę się że na dniach będzie git

  2. Jest Wiosna , a wiec? WSZYSTKO KWITNIE- w fontannie , na Stawach.Natura ma Swoje Prawa!poza tym.Pandemia Covit- 19przyczynila sie NAWET DO -OPOZNIENIA PRAC, ZLEGO SAMOPOCZUCIA! WSZYSTKO LUDZIOM PRZESZKADZA ; TJ.DEPRESJA = SIEDZENIA W DOMU! CIESZMY SIE- ZE ZYJEMY I MAMY SWOBODE!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here