Ułożyli górę ze śmieci

1
1412

Po raz kolejny mieszkańcy gminy Lwówek Śląski stworzyli prawdziwą górę śmieci i to pod tablicą Park Krajobrazowy Dolny Bobru. Po pracy wykonali bardzo wymowne zdjęcie, które pokazuje jakimi brudasami jesteśmy.

 

W związku z koszmarnym zaśmiecaniem poboczy drogi z Pławnej do Zadola – stadniny koni, w gminie Lwówek Śląski mieszkańcy po raz kolejny sami uprzątnęli teren. – Znów zorganizowaliśmy sprzątanie świata – tłumaczy Pan Mateusz współorganizator akcji, który wyjaśnia, iż czyn społeczny został wykonany przez pracowników i właściciela stadniny, gości – uchodźców z Ukrainy goszczących w stadninie oraz jednego z sąsiadów.

To kolejna akcja zorganizowana przez mieszkańców, poprzednia miała rok temu. Jak jednak przyznaje jej współorganizator w ciągu roku „nazbierało się” bardzo dużo śmieci.

– Znaleźliśmy nawet papę, misternie poskładaną i przewiązaną sznurkiem – wręcz poczułem wdzięczność dla śmieciarza że tak ułatwił robotę. Było sporo śmieci domowych wyrzuconych po prostu w workach, części samochodowe, opony, drzwi od łazienki. Tradycyjnie już masa plastików i szklanych butelek. Na imprezowym skrzyżowaniu znaleźliśmy też liczne ślady używanych „trutek na bociany”, że się tak wyrażę. – relacjonuje pan Mateusz, który ze smutkiem wspomina, iż w pobliżu miejsca, które uprzątnęli na prywatnym gruncie znajduje się spore wysypisko odpadów, na którym można znaleźć niemal wszystko, od opon po sprzęt RTV. To jednak teren prywatny i organizatorzy akcji nie mogli na niego wejść.

Góra śmieci zostanie odebrana przez gminę Lwówek Śląski, pomoc w zapewnieniu odbioru odpadów zadeklarowała pani radna Małgorzata Uboga.

Cieszy zaangażowanie mieszkańców, którzy chcą żyć w czystym otoczeniu i którzy sami zakasają rękawy i porządkują przydrożne tereny. Niestety, nie musieliby tego robić, gdyby nie brudasy, ludzie, którzy zamiast wyrzucić śmieci do kosza, zawieść do PSZOK-u wolą zawieść je i wyrzucić w ustronnym miejscu.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here