Czesi z narkotykami i tabletkami wpadli na granicy

2
853

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki zatrzymali w Jędrzychowicach dwóch Czechów, którzy przewozili ze sobą narkotyki i tabletki wykorzystywane do ich produkcji.

 

Wczoraj 15 października funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Ludwigsdorfie zatrzymali w Jędrzychowicach podróżujących autem osobowym dwóch obywateli Republiki Czeskiej. Podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili pod siedzeniem pasażera saszetkę, a w niej 2 woreczki strunowe z metaamfetaminą. Natomiast na tylnym siedzeniu zauważyli torbę podróżną wypełnioną lekarstwami wykorzystywanymi do wyrobu tego narkotyku. Mężczyźni w wieku 43 i 48 lat zostali zatrzymani.

Po zważeniu okazało się, że Czesi mieli przy sobie ponad 102 gramy metaamfetaminy o wartości prawie 12,5 tysiąca złotych oraz prawie 1,4 kilograma wyłuskanych z blistrów tabletek, a także 15 całych opakowań tych samych tabletek, które wykorzystywane są następnie do produkcji metaamfetaminy.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu wszczęli dochodzenie w tej sprawie, które dalej prowadzić będzie Policja ze Zgorzelca.

Cudzoziemcom za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

 

-/ NOSG /-

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here