Ulica Majowa nieprzejezdna. Ruszyły prace

9
845
Lubomierz ulica Majowa

Grubo ponad 6 milionów złotych zainwestowała Gmina w przebudowę ulicy Majowej z zapleczem wraz z infrastrukturą i przebudowę ulic Stogryna i Edukacji Narodowej wraz z infrastrukturą.

 

 

W wakacje ubiegłego roku Burmistrz Gminy i Miasta Lubomierz Pan Marek Chrabąszcz ogłosił przetarg przebudowę ulic w formule zaprojektuj i wybuduj, co oznacza, iż zadaniem wykonawcy było wpierw wykonanie dokumentacji projektowej, a następnie przystąpienie do ich realizacji robót w terenie.

W przetargu na zadania Burmistrz wskazywał, iż przedmiotem zamówienia jest przebudowa ulic Majowej z zapleczem w Lubomierzu wraz z infrastrukturą i to obejmuje zaprojektowanie (wykonanie dokumentacji projektowej) oraz wykonanie robót budowlanych obejmujących m.in.: roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, zabezpieczenie kolizji sieciowych, przebudowę układu drogowego, wykonanie stabilizacji gruntu grubości 15 cm na jezdni na ul. Majowej, przebudowę sieci wodociągowej, regulację zwieńczeń studni kanalizacji sanitarnej i telekomunikacji, budowę, przebudowę i renowację kanalizacji deszczowej, przykanalików deszczowych, montaż elementów małej architektury w postaci ławek i koszy na śmieci, …

 

 

Natomiast w przypadku przebudowy ulic Stogryna i Edukacji Narodowej w Lubomierzu wraz z infrastrukturą, zadanie obejmowało zaprojektowanie (wykonanie dokumentacji projektowej) oraz wykonanie robót budowlanych obejmujących m.in.: roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, zabezpieczenie kolizji sieciowych, przebudowę układu drogowego, przebudowę sieci wodociągowej, regulację zwieńczeń studni kanalizacji sanitarnej i telekomunikacji, budowę, przebudowę i renowację kanalizacji deszczowej, przykanalików deszczowych, likwidacja kolizji z infrastrukturą podziemną i naziemną.

Umowę na wykonanie prac wyłonioną w przetargu firmą PRI „Hemax” Burmistrz Lubomierza podpisał we wrześniu ubiegłego roku. Ta opiewała dokładnie na 6.362.900 zł. W tych środkach 4.750.000 zł pochodziło z Polskiego Ładu.

Firma z pracami w terenie wpierw ruszyła na ulicach Stogryna i Edukacji Narodowej. Tam działania trwają już od dłuższego czasu. Teraz rozpoczęły się także prace na ulicy Majowej stanowiącej dojazd z obwodnicy miasta do centrum Lubomierza.

9 KOMENTARZE

  1. Mieszkańcy mają nadzieje że zaplecze Majowej będzie asfalt ,tylko żeby niebyło tak jak w Parku drobny tłuczeń co 10 ton kosztuje 600zł, my to wszystko widzimy.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here