Ukradli piaskowcowe płyty z cmentarza. Zajmie się nimi sąd

3
1396

Policjanci z Lwówka Śląskiego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie kradzieży płyt z piaskowca z cmentarza przy jednym z kościołów na terenie powiatu lwóweckiego. Wartość strat szacowana jest na 3 tysiące złotych. Ponadto w trakcie wykonywania czynności mężczyźni dopuścili się znieważenia i naruszenia nietykalności funkcjonariuszy.

 

Policjanci z Wydziału Kryminalnego lwóweckiej policji w wyniku działań operacyjnych zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 18 lat z powiatu złotoryjskiego, którzy są podejrzani o dokonanie kradzieży płyt z piaskowca z cmentarza przy jednym z kościołów w powiecie lwóweckim. Wartość skradzionego mienia szacowana jest na 3 tysiące złotych.

W trakcie wykonywania czynności z zatrzymanymi, przy jednym z nich ujawniono susz roślinny, który okazał się być marihuaną. Ponadto podczas stawiania zarzutów mężczyznom znieważyli oni funkcjonariuszy słowami wulgarnymi, a także jeden ze sprawców naruszył nietykalność cielesną policjanta.

W związku z popełnionymi czynami przestępczymi mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

-/sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski/-

3 KOMENTARZE

  1. A co jak jestem w posiadaniu nagrobka po niemieckiego i to najlepsze nie wiem skąd się wziął bo wtedy na świecie mnie nie było i chciałbym go oddać w odpowiednie ręce bo męczy mnie od lat myśl że on jest ze mną ,czuję jakby potrzebe odnalezienia dla niego miejsca odpowiedniego i z tego co wiem to kiedyś takie płyty wyrywali i chodnik robili lub szambo kryli (oczywiście z poniemieckich pewnie za czasy zaborów i wojny)

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here