Pali się las

16
4021

Zastępy strażaków z jednostki PSP Lwówek Śląski oraz OSP z terenu gminy Lwówek Ślaski i Gryfów Śląski biorą udział w akcji gaśniczej koło kopalni w Niwnicach, gdzie palu się las. 

 

Po godzinie 14. Dyżury Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Lwówku Śląskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze młodnika w pobliżu kopalni w Niwnicach. 

Na miejsce zadysponowano zastępy strażaków z JRG PSP w Lwówku Śląskim oraz jednostek OSP z terenu gminy Lwówek Śląski oraz z terenu gminy Gryfów Śląski. 

W akcji udział brały zastępy: trzy z JRG PSP Lwówek Śląski, zastęp JRG PSP Bolesławiec, Samolot Gaśniczy DROMADER, dwa zastępy OSP Zbylutów, zastęp OSP KSRG Ubocze, OSP Chmielno, OSP Sobota, OSP Włodzice Wielkie i OSP Niwnice. W działaniach udział brali także leśnicy.

 

 

16 KOMENTARZE

  1. Osp niwnice sami sobie pracy szukają może warto się przyjrzeć bo liczba pożarów w niwnicach jest przerażająco duża dziwne ze u innych osp brak tu ewidetnie wyszło z pod kontroli . Żeby tylko któremuś z strażaków z PSP lub ościennych jednostek się nic nie stało przez naszą patologiczną jednostkę

    • Jeśli posiada pan takie informacje radzę udać się na policję, w przeciwnym wypadku jest to przestępstwo z 304 § 1 k.p.k. Bo aktualnie są to zwykle oszczerstwa które również są karalne.

  2. Tylko pytanie dlaczego tak często się pali obok kopalni lub za kopalnią tak samo na terenie prywatnym podcięty świerk i wsadzony klin żeby odrazu nie spadło

  3. Tam od wielu lat co roku o tej porze ktoś perfidne wypala trawy, szuka wrażeń i czuję się bezkarny! dlaczego ktoś posądza OSP, trochę wyobraźni! Na wiosce jest wiele nieodpowiedzialnych ludzi, sąsiadów którzy szukają ekscesów, czują się nie uchwytni i bawią się zapałkami.

    • Zgadza się, nie dalej niż 2 tygodnie temu ktoś kilkukrotnie podpalał przydrożne zarośla, które jednak nie chciały płonąć. OSP przyjechało, choć nie mieli co gasić.

  4. Czas już złapać tego podpalacza i porządnie ukarać.Co roku podpalana jest “stara odkrywka”jak nie nr 1,to wczoraj nr2.Wstydbdla nas mieszkańców!!!

  5. Lepiej też niech Niwniczanie zainteresują się, kto zaśmieca odkrywkę, bo ktoś ostatnio sobie czyścił garaż lub hakas szope i cała starą papę wywalił do lasu gratulacje dla was, dużo też straszych osób chodzi pora się zainteresować tym !!!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here