Ukradli bombki z miejskiej choinki

2
1620
niektóre z bombek, jakie 6 grudnia 2021 roku trafiły na miejską choinkę w Gryfowie Śląskim (zdjęcia nadesłane przez czytelników - dziękujemy)

Bombki zostały własnoręcznie wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2, Przedszkola Publicznego, Żłobka Miejskiego, Niepublicznego Przedszkola Wesołe Gryfiki oraz pracowników Urzędu Gminy i Miasta w Gryfowie Śląskim, Zakładu Budżetowego Gospodarki Komunalnej i funkcjonariuszy Specjalistycznego Ośrodka Szkoleń Straży Granicznej w Lubaniu. Na choinkę trafiły podczas wspólnego ubierania choinki zorganizowanego przez Burmistrz oraz gryfowskie szkoły i przedszkola.

 

„Gdy choinka stała wystrojona, brakowało przy niej tylko Mikołaja, toteż dzieci zaczęły głośno skandować – Mikołaju, Mikołaju… i zaraz się pojawił ulubieniec wszystkich – Mikołaj, w którego rolę wcielił się Burmistrz naszego miasta Pan Olgierd Poniżnik i sprawił swoimi czarami, że gryfowska choinka zabłysła tysiącem światełek, przy uciesze dzieci.” – relacjonowała Szkoła Podstawowa Nr 1 w Gryfowie Śląskim.

Niestety, jak informują nas mieszkańcy gminy Gryfów Śląskim część bombek została już skradziona! Kradzieży dokonano najprawdopodobniej w piątkową noc. Smutek zagościł w sercach dzieci, które ciężko się napracowały a złość w sercach dorosłych, którym trudno jest zrozumieć, co kierowało złodziejami.

Na razie nie wiadomo jeszcze kto dokonał kradzieży. Wiadomo jednak nie od dzisiaj, iż teren, na którym stoi choinka jest monitorowany. Warto więc, żeby złodziej oddał skradzione bombki, zanim do drzwi zapukają policjanci.

2 KOMENTARZE

  1. Poszły już pewnie za butelkę chleba… Żulienów u nas coraz więcej i coraz bardziej nachalne te szmaty się robią… A do pracy to się iść nie chce… Tylko fajeczki, piwko i wódeczka za wyłudzone pieniądze… I cyk dzień mija takiemu ludzkiemu odpadowi…

  2. Zapytam tradycyjnie i świątecznie? Gdzie była Straż Miejska? Przecież można było przebrać się za Elfa, stanąć przy choince, zaczaić się na złych Gnomów. Złapać i ukarać 50 rózgami.
    Wesołych Świąt!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here