Ukradł kartę płatniczą. Zrobił zakupy na 500 zł. Grozi mu 15 lat

0
1621
fot. © Lwówecki.info

Do 15 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi powiatu lwóweckiego, który wykorzystując okazję dokonał kradzieży karty płatniczej.

 

 

28- letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego wykonywał drobne prace u jednego z jeleniogórzan. W pewnym momencie mężczyzna dostrzegł leżący na wierzchu portfel a w nim kartę płatniczą. 28- latek wykorzystał okazję i postanowił się „wzbogacić” płacąc za nią w sklepach za różne produkty.

Łącznie mieszkaniec powiatu lwóweckiego skradzioną kartą posłużył się 13 razy, dokonując zakupów na łączną kwotę ponad 500 złotych.

Gdy właściciel skradzionej karty zorientował się, sprawę zgłosił na policję.

 

 

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w oparciu o zebrane w tej sprawie informacje oraz na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali, a następnie zatrzymali 28-letniego mężczyznę podejrzewanego o popełnienie tych przestępstw. Ponadto okazało się, że mieszkaniec powiatu lwóweckiego dopuścił się ich w warunkach, tzw. ”recydywy”. Ponadto mundurowi dopatrzyli się, że mężczyzna ma na swoim koncie także serię kradzieży z włamaniem.

„Teraz za popełnione czyny odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.” – wyjaśnia podinspektor Edyta Bagrowska z KMP w Jel. Górze.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here