Uszkodzony światłowód. Nie ma internetu!

8
2848
internet kable serwer
zdjęcie poglądowe

Brak dostępu do internetu, brak możliwości płacenia kartą to efekt uszkodzenia światłowodu. Mieszkańcy skarżą się także na trudności z połączeniami telefonicznymi.

 

 

W środowy wieczór 14 czerwca 2023 roku w Świeradowie- Zdroju, ale także w sąsiednich miejscowościach występują spore problemy z dostępem do inetrnetu.

Jak poinformował w mediach społecznościowych Świernet z powodu uszkodzenia światłowodu poza Świeradowem, miasto jest w chwili obecnej odcięte od internetu i usług.

Sami mieszkańcy informują, iż problemy z dostępem do internetu występują także na terenie gminy Mirsk. Skarżą się także na trudności z połączeniami telefonicznymi.

Jak w aktualizacji posta wspomina Świernet awaria światłowodu jest spowodowana wykopaniem kabla 7 km od Gryfowa w stronę Jeleniej Góry. Problemy z dostępem do sieci mają mieszkańcy Świeradowa- Zdrój (Czerniawy), Mirska, Gryfowa Śląskiego, Olszyny i okolicznych miejscowości. Czas usunięcia awarii ostrożnie można szacować na 6 do 10 godzin.

8 KOMENTARZE

    • W Lubomierzu to tak i tak nic niema ,wszystko oddane wysprzedane, a że niema Internetu wypłatę dostaną i wolne se zrobią, a co ma powiedzieć prywatny przedsiębiorca.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here