Ujawnili dwa pojazdy z cofniętymi licznikami

0
1354

Od 1 stycznia br. funkcjonariusze policji korzystając z nowych uprawnień, weryfikują przebieg kontrolowanych samochodów z informacjami zawartymi w Centralnej Ewidencji Pojazdów.

W czwartek 05 marca br. lubańscy policjanci ujawnili dwa przypadki aut, w których drogomierz wskazywał niższą wartość, niż ta wprowadzona przez diagnostę podczas badania technicznego.

W miniony czwartek na terenie powiatu lubańskiego policjanci zatrzymali dwa pojazdy, w których liczba przebytych kilometrów widniejąca na liczniku była niższa od wartości wprowadzonej przez diagnostę podczas badań diagnostycznych.

Policjanci z drogówki na drodze wojewódzkiej 393 zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Man, którego licznik przejechanych kilometrów zmniejszono prawie o połowę. Licznik cofnięty był o prawie 273 tys. km.

Policjanci z prewencji w trakcie przeprowadzanej kontroli drogowej stwierdzili, że w zatrzymanym pojeździe marki BMW licznik został cofnięty o ponad 13 tys. km.

Śledczy będą wyjaśniać, jak doszło do zmiany wskazań drogomierza i kto jest za to odpowiedzialny.

Czyn polegający na zmianie wskazania drogomierza pojazdu mechanicznego lub ingerencji w prawidłowość jego pomiaru stanowi przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.Tej samej karze podlega osoba, która zleca takie czynności innej osobie.

-/ autor: asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, KPP Lubań /-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here